onko kenelläkään kokemuksia nk loop-hoidosta tai mini-loop hoidosta?mulla ollut papa lk2 jo pitkään eikä ole muuttunut miksikään. Kolposkopia tehtiin pari vuotta sitten ja tulos normaali, nyt tehdään loop-hoito, jotta ongelmasta paastaisiin. Kuinka kauan olette olleet "kipeitä" ja kuinka kipeitä, vuotaneet tms.?Mulla operaatio on tiistaina ja perjantaina pitaisi olla kunnossa, mahtaako onnistua...Kiitos kokemuksista etukäteen!
loop
mie
2352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä ainakin olin seuraavana päivänä ihan kunnossa,silloin tällöin tuntui alavatsassa kipua,vihlomista,mutta ei muita oireita.Niinkuin lääkäri minulle sanoi että vuotaa voi melkein kaksi viikkoa niin se piti paikkaansa,melkein kaksi viikkoa siihen meni.Tosin huomattavasti vähäisempää kun norm.kuukautiset.Jossain vaiheessa sitä hoitoa oli seksi kielletty neljän viikon ajan :D
heis...mulle tehtiin kanssa kyseinen hoito n.2vuotta sitten, ei ollut ollenkaan niin kamalaa kuin olin mielessäni ajatellut, puudutus vei kaikki kivut itse hoitovaiheessa(ainoastaan tunsin pientä lämmön tunnetta). myöhemmin samana päivänä oli jonkinverran kipuja ja pahoinvointia, jotka jatkuivat seuraavaan aamuun, mutta eipä juuri muuta...vuotokin oli hyvin vähäistä lukuunottamatta paria ensimmäistä päivää. ja seksi oli tosiaan kiellettyä tietyn ajan (en muista tarkkaan kuinka pitkään) juuri tulehtumisvaaran vuoksi. joten älä turhaan jänskää sitä hoitoa...kaikki menee kyllä hyvin :)