Eikä muuta.
...Sinä olit hullu ja panit peliin koko elämän...
...Sinä olit hullu ja panit peliin koko elämän...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Mitäs menit tarjoamaan sitä salmiakkia. ;D
Tunteilla leikkiminen tekee sen, että uskoo kaikkien olevan sitä. Hienoa, siihen varmaan pyrittiinkin. Mietinpä usein, että kuka haluaa toiselle sellaista. Mitä niin pahaa on tehnyt.
Entä jos hänkin on ihan tosissaan. Sittenhän meillä on toivoa...!
Siinähän se. Elämä on uhkapeliä. Joskus voittaa, useimmiten ei. Kuitenkin ainoastaan yrittäminen palkitaan.
Ihmisellä itsellään on vastuu OMISTA AJATUKSISTA!!
Realismi on tod kylmää. Olen flirtti. En oke vastuussa siitä mitä käytös ja oleminen saa toisissa aikaan. En ole porno. Flirtti vain. Hymyä. Silmiinkatsomista. Seuraamista jatseella. Juttelya, mukavien juttelua. Ääneen naurua. Kosketusta juttelun lomassa toverillisesti. Kulmakarvojen liikettä. Eloisuutta.. luonnollisesti. En ole jäykkä jöppänä enkä tuppisuu. Minä elän ja se on minun etuoikeus.
Sinä olet sairas, et flirtti.
Juu. Sairaat ei saa rakkautta ja orgasmeja. ;) Käy töissä ja tee lapsia. Säilyttää luottotiedot. Hoitaa kodin. Elää raitista ja terveellistä elämää... tietää mitä terveyden eteen tulee oanostaa. Ennaltaehkäisevästi.
En ole vastuussa siitä mitä sinä ajattelet. Sinä ajattelet ja ymmärrät asiat oman älykkyystasosi ja kokemuksellisen oppimisesi mukaisesti. Ihminen, joka ymmärtää vähän tuomitsee sanallisesti juuri niinkuin sinä juuri teet. Olet itse vastuussa kaikesta itsessäsi. Ei omua ajatuksia voi ULKOISTAA!!! Se on vastuunpakoilua.
Hyvä vastaus, siitäs sai turpiinsa buahaha :D
Kipeeetä..
ÖÖÖ, ei flirtti saa rakkautta ja orgasmeja ja sinähän et ollut porno. Suunnaton pahuus heijastuu tekstissäsi, jos tosissasi olisit, mutta pelleilypalstan provon mukaista. Tämä on harmillista, sillä täällä olisi ihan kiva ja onkin kiva väliin kirjoitella kunnes nämä älyttömät provoilijat tunkee tänne.
Et ole tavannut minunlaista livenä. Olen niin kiltti ja samaan aikaan muuta. Tiedätkö mikä tekee minusta sen mikä olen? Et. Kuvittele minkä näköinen voisin olla ja minkä ikäinen. Menee ihan pieleen.. mutta yritä. Olen helvetin rehellinen.
Ok. Silmälasipäinen hiljainen nörtti, joka haaveilee suuresta suosiosta ja on pettynyt itseensä eikä ymmärä omaa arvoaan, ei usko enää rakkauteen ja on kokenut riittävän kovia. Oikea jaksaa uskoa, jos annat mahdollisuuden.
Ehei. Hieman valoitan.. unohda kaikki elokuvat, roolitukset ja stereotypiat.
En ole nörtti. Enkä usko oikeisiin tai vääriin. Elän ja teen virheitä. Annan itselleni anteeksi. Aina. Uskon siihen, että minulla on sananvapaus Suomessa.
Nainen olen. Lähdetään siitä liikkeelle.
Paitsi että et ole nainen.
Juu. Olen. Niin vahvasti olenkin. :)
Vitut virheistä. Mut niitä tulee kun näpyttää.. ;)
Jees. Niin se menee elämäs muutenkin. ;D
Nuo pelurit sinkkujakin pelottaa. Eroa ei kukaan hae pelkästään ihastuksen vuoksi vaan suhdekin pitää olla huono, mutta jotenkin pelottaa että eron jälkeen nähdään helppona, huonompana. Pitää olla joko seksiä baareista tai netistä akttivisesti hakeva tai sitten ajatuksella minhän en seksiä harrasta enkä parisuhteeseen mene kun sitten kymmenen vuoden kuluttua, jos se prinssi tulee valkealle ratsulla vastaan. Ok, täällä palstalla ei ole niitä hurmaavia ja ihania ihmisiä joita irl välillä tapaa.
Jotkut osaa kirjoittaa vakuuttavasti. Ei mitään muuta. Siis tajusitko? Olen niin herttainen livenä. Itse Jeesus kalpenee mun rinnalla..
Miksiköhän maitosi nostit tästä? Minä voin aivan hyvin keskustella asioista reilusti, mutta sinulla on tarkoitus vain pilkata? Saatko jotain hyvää mieltä toisten ihmisten pilkkaamisesta? Tiedätkö, että ystävällisyyttä tai hyväntahtoisuutta ei saavuteta ilkeilemällä.
Maitosi...?
Olen naimisissa. Haen flirtistä potkua arkeeni.
Kiva kuulla, mun ei tarvii sitten varattuun suhtautua vakavasti, kunhan flirttaan.
Missä sormus? Entä naisen sukunimi?
Asutte missä?
Olen nainen. ;)
Eronnut
Kyllä olen sitäkin ehtinyt miettiä. Toisaalta asenteeni on se, että haluisin olla sen miehen oma ja hän mun oma. Jos tästä jotain tulee niin kiva. Elän elämääni ja jos häntä kiinnostaa osoittakoon sen.
Kyseessä oleva ei ole yhtään flirtti, mutta tänäänkin ajattelin, että yksinkö elän loppuelämäni, kun tätit jatko sitä.
Olet ylioppilas. Yliviisas olet jyttelyä.
Aloittaja ei ole nainen vaan joku näistä palstan nörttimunista trollaamassa.
Sen huomaa helposti kirjoitustyylistä. Kukaan nainen ei kirjoita noin kuten aloittaja.
Mitä on trollaus??
Haet huomiota ja reaktioita jauhamalla hevonpaskaa = Trollaus
Hevonpaska?
Elän elämääni varjoissa. Olen nainen lakanoissa.
Tylsää miehen provoamista
Kysessä on suurehko pirtti jossa asun. Olen ennustaja.
Tämä on niin hauskaa. Ajatukset.. hyvää yötä. Turha pohtia. Tämä mamma menee nyt papan viereen maate.
Panin petiisi koko elämän.
Juha, mene nukkumaan!
Olet nainen ulkoavaruudesta. Olet moucheri.
Nimeni on Juhan Veitikka Ilkka Jonsson&Johnsson
Sit on.en välitä vaik olin hullu.kirjaimellisesti.en ole enää. Kaikki ok.mä rakastan häntä.
Jos itse on epävarma, Elämä opettaa.