Mikä on paras joulukukka?
Oma suosikkini on amaryllis.
Vastaukset 15
- Maria1986
Itse pidän joulutähdestä.
- Joulukukkanen
Amaryllis :)
- Tiina36v
Parhaat ovat joulutähti ja amaryllis
- Marleena1980
Jouluruusu
- tähtönenparas
joutähti, vielä sellainen kunnon muhkea! hyasintin tuoksu tuo myös joulumielen mutta se ei ole mielestäni kovin kaunis
- Kukkiva_joulu
Hyasinttiasetelma olisi kaunis, mutta sen tuoksu on liian huumaava.Kehittäispä joku tuoksuttoman aidon hyasintin.Hyasintti tulee rumaksi, jos se kasvattaa liikaa vartta ja lörpähtää tukematta.Jotkut sanoo vievänsä myös haudoille hyasintteja.
Ettei ne muka siellä palellu, vaan jähmettyvät kauniisti.Mutta, minulla ainakin paleltui pakkasessa pilalle.Punainen amaryllis ja joulutähtikin kauniita ja sellainen jouluinen asetelma.Jossa on nuppuisia tulppaaneja, havuja ja jäkälää.
Juhlavan näkösiä nämä myös hillityn valkoisina.Jouluruusua en ole vielä oppinut mieltämään vielä joulukukaksi.
https://kotijapuutarha.files.wordpress.com/2015/11/tulppaanikimppu.jpg?w=682 - Kaisa1975
Joulutähti
- Riikka34v
Hyasintti
- Christina1982
Jouluruusu sekä hyasintti
- sammutuspeite
samalla rahalla saisi jotain pysyvääkin. onko järkeä viedä 2,vk säilyvää tuotetta
- Jaana1991
Joulutähti
- Tiina1975
Amaryllis ja Jouluruusu.
- Leila1984
Hyasintti
- Vanhapoika.muuan.kas
Hmmm... Minulla olisi pari kaktuksen poikasta, vasta siirretty omiin ruukkuihinsa juurtumaan. Kilttejä ja vaatimattomia. Eivät pistele hoitajaansa.
Kenellekähän ne joulukukaksi antaisin? En tunne ketään... - Lisa21v
Punainen joulutähti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1541422Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281150Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216849- 64772
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57642- 34564
- 52562
- 46550
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187548En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29532