Mikä on paras joulukukka?
Oma suosikkini on amaryllis.
Paras joulukukka
15
197
Vastaukset
- Maria1986
Itse pidän joulutähdestä.
- Joulukukkanen
Amaryllis :)
- Tiina36v
Parhaat ovat joulutähti ja amaryllis
- Marleena1980
Jouluruusu
- tähtönenparas
joutähti, vielä sellainen kunnon muhkea! hyasintin tuoksu tuo myös joulumielen mutta se ei ole mielestäni kovin kaunis
- Kukkiva_joulu
Hyasinttiasetelma olisi kaunis, mutta sen tuoksu on liian huumaava.Kehittäispä joku tuoksuttoman aidon hyasintin.Hyasintti tulee rumaksi, jos se kasvattaa liikaa vartta ja lörpähtää tukematta.Jotkut sanoo vievänsä myös haudoille hyasintteja.
Ettei ne muka siellä palellu, vaan jähmettyvät kauniisti.Mutta, minulla ainakin paleltui pakkasessa pilalle.Punainen amaryllis ja joulutähtikin kauniita ja sellainen jouluinen asetelma.Jossa on nuppuisia tulppaaneja, havuja ja jäkälää.
Juhlavan näkösiä nämä myös hillityn valkoisina.Jouluruusua en ole vielä oppinut mieltämään vielä joulukukaksi.
https://kotijapuutarha.files.wordpress.com/2015/11/tulppaanikimppu.jpg?w=682 - Kaisa1975
Joulutähti
- Riikka34v
Hyasintti
- Christina1982
Jouluruusu sekä hyasintti
- sammutuspeite
samalla rahalla saisi jotain pysyvääkin. onko järkeä viedä 2,vk säilyvää tuotetta
- Jaana1991
Joulutähti
- Tiina1975
Amaryllis ja Jouluruusu.
- Leila1984
Hyasintti
- Vanhapoika.muuan.kas
Hmmm... Minulla olisi pari kaktuksen poikasta, vasta siirretty omiin ruukkuihinsa juurtumaan. Kilttejä ja vaatimattomia. Eivät pistele hoitajaansa.
Kenellekähän ne joulukukaksi antaisin? En tunne ketään... - Lisa21v
Punainen joulutähti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu116944Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654