Fakki-idiootit hävittäjiä hankimassa!

Suomessa on patatyhmiä päättäjiä, niin eduskunnassa kuin puolustusvoimissakin, jos kaavaillut 10 miljardin hävittäkaupat päätetään toteuttaa. Sekään ei vielä riitä, sillä yli 20- miljardia kuluu niiden käyttöaikana vielä lisää!
Kaikki tämä idioottimaisuus ja hulluus johtuu ainoastaan näitten paskahousujen Venäjän fobioista.
Kuvitellaan ilman mitään todisteita, että Venäjä muka hyökkäisi Suomeen, vaikka Venäjä ei hyötyisi siitä yhtään mitään, vaan pelkästään häviäisi. Mitä maailman suurin maa, eli Venäjän karhu tekisi pikku suomikirpulla turkissaan?

Venäjä nitistäisi Suomen muutamassa päivässä uusine hävittäjineen kaikkineen, jotka tuhottaisiin lähes kaikki jo asemapaikoilleen täsmäohjuksilla. Samoin kaikki lentokentät, asevarikot, tankit, sähköverkosto, laivasto ym. Suomelle kriittiset kohteet.

Kordinaatit ovat jo valmiina muuallekin kuin Suomeen ja sen jälkeen painellaan vain nappeja!

Suomen "uskottava" puolustus on pelkkä vitsi ja harkittua valehtelua maailman toiseksi suurinta sotilasmahtia Venäjää vastaan ja muutenkin.
Virolle Suomi kyllä pärjäisi, mutta ei koskaan Venäjälle.
Ne ulvatit täällä, joilla ei mitään tietoa Venäjän asevoimista, voisivat mennä hakemaan faktatietoja netistä. Ehkä sen jälkeen järjenvalokin saapuu hölmöläisen päitten pimeyteen.
Ilmianna
Jaa

0

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        26
        3328
      2. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        77
        1640
      3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

        Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
        Puolanka
        80
        1149
      4. Miten suomalaiset miehet

        On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
        Ikävä
        146
        1086
      5. Anna mulle vielä tilaisuus

        näyttää kuinka susta tykkään.
        Ikävä
        45
        951
      6. Eräs läheinen sanoi

        Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
        Ikävä
        46
        904
      7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

        – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
        Perussuomalaiset
        178
        895
      8. Mitkä asiat tekevät

        kaivatustasi vetovoimaisen?
        Ikävä
        61
        892
      9. Muistatko vielä

        Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
        Ikävä
        42
        846
      10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

        Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
        Sinkut
        139
        785
      Aihe