Suomessa on patatyhmiä päättäjiä, niin eduskunnassa kuin puolustusvoimissakin, jos kaavaillut 10 miljardin hävittäkaupat päätetään toteuttaa. Sekään ei vielä riitä, sillä yli 20- miljardia kuluu niiden käyttöaikana vielä lisää!
Kaikki tämä idioottimaisuus ja hulluus johtuu ainoastaan näitten paskahousujen Venäjän fobioista.
Kuvitellaan ilman mitään todisteita, että Venäjä muka hyökkäisi Suomeen, vaikka Venäjä ei hyötyisi siitä yhtään mitään, vaan pelkästään häviäisi. Mitä maailman suurin maa, eli Venäjän karhu tekisi pikku suomikirpulla turkissaan?
Venäjä nitistäisi Suomen muutamassa päivässä uusine hävittäjineen kaikkineen, jotka tuhottaisiin lähes kaikki jo asemapaikoilleen täsmäohjuksilla. Samoin kaikki lentokentät, asevarikot, tankit, sähköverkosto, laivasto ym. Suomelle kriittiset kohteet.
Kordinaatit ovat jo valmiina muuallekin kuin Suomeen ja sen jälkeen painellaan vain nappeja!
Suomen "uskottava" puolustus on pelkkä vitsi ja harkittua valehtelua maailman toiseksi suurinta sotilasmahtia Venäjää vastaan ja muutenkin.
Virolle Suomi kyllä pärjäisi, mutta ei koskaan Venäjälle.
Ne ulvatit täällä, joilla ei mitään tietoa Venäjän asevoimista, voisivat mennä hakemaan faktatietoja netistä. Ehkä sen jälkeen järjenvalokin saapuu hölmöläisen päitten pimeyteen.
Ilmianna
Jaa
Fakki-idiootit hävittäjiä hankimassa!
0
181
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1291321Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️931031Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254988On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75787- 54764
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35710- 66677
- 46660
- 43621
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164610Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30595Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30587Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah191583Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98525- 201504
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18462Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91458- 34458
- 101458
Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27456
