Valtuuston kokous tulevana maanantaina

Valtuuston kokouksesta ilmoitus lehdessä. Käsiteltävät asiat ovat "salaisia", joten älkää vaivautuko.

Nyt tämäkin. Miksi ollenkaan lehdessä ilmoitetaan, eihän lakikaan sitä edellytä.
784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eli kun nyt tiedotetaan jostain niin sekin on väärin? VAI?

Äänestä

Uuskepun juonittelulta tuntuu:Pohjoiskorean meininkiä on ollut Pyhäjärvellä liian kauan.

Äänestä

Proon edustajia halveksitaan.

Äänestä
  • Luottamus ja arvostus on jokaisen itse ansaittava teoillaan.. Epäilen, että sitä ei saa huutamalla eikä toisten jatkuvalla arvostelulla ja halveksunnalla.

    Äänestä

Missä lehdessä moinen ilmoitus oli?Ei ainakaan Pyhäjärven Sanomissa!

Äänestä
  • Oli se ilmoitus, siellä kympin palstalla, myydään tai ostetaan, että kokous on, lieneekö mitään asiaa, kunhan kokousta pitävät, naurettavaa touhua vaikuttaa olevan

    Äänestä

  • Nyt kun tiedätte, niin menkää kokoukseen. Ei kai tuossa ole sen kummempaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


räikeää kirjoitti:

Valtuuston kokouksesta ilmoitus lehdessä. Käsiteltävät asiat ovat "salaisia", joten älkää vaivautuko.

Nyt tämäkin. Miksi ollenkaan lehdessä ilmoitetaan, eihän lakikaan sitä edellytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu