Moniko menee kuuntelemaan Jumalan sanaa Jumalan lasten joukkoon?
Seuroja tänään
8
95
Vastaukset
- Epäuskoinen
En mene tänään seuroihin. Ei jaksa. Ei jaksa uskoa. Ahdistaa koko uskonto. Liian kauan oli pakko mennä seuroihin kun vanhemmat pakotti. Ei enää sitä. Ei enää mitään pakkouskoa.
- uskovainenooon
Älä luovuta. Taistele uskossa ja käy seuroissa niin saat taas voimia jatkaa kilvoittelua taivastiellä.
- Lukumäärästä
minulla ei ole tarkkaa tietoa, mutta arvelisn, että ainakin 30.000 - 40.000 henkilöä poikkeaa tänään seuroissa. Miinus yksi. Minä. Meilläpäin ei tänään edes ole seuroja. Plus ainakin yksi epäuskoinen. Kalevi.
- mikäoikeeUSKO
kuule miten on onko tv syntiä..ennen oli mutta nykyään ei ole??? enää on se maailma muuttunut lestalaiset ennen oli piirretyt syntiä klassinen musiikki ja melkein mikä vain miten nykyään..tv onko syntii kuka tietänee!!!??
- bääbää
mikäoikeeUSKO kirjoitti:
kuule miten on onko tv syntiä..ennen oli mutta nykyään ei ole??? enää on se maailma muuttunut lestalaiset ennen oli piirretyt syntiä klassinen musiikki ja melkein mikä vain miten nykyään..tv onko syntii kuka tietänee!!!??
Blogisti tietää. On ihan konttorilla käynyt kysymässä TV-synnistä.
https://www.kotimaa24.fi/blogit/maallikkoelvytysta/
Lue tämä.
ONKO TV SYNTIÄ??ENNEN OLI EI ENÄÄÄ?????
- sdfdfsdfs
ON!!!!! SITÄ EI VOI PURKAA KOSKA SILLOIN KAIKKI MUUTKIN SYNNIT VOISI PURKAA. Yhtäkään syntiä ei ikinä tulla perumaan virallisesti.
- mistänäkee
seuroissa on kyllä istuttu mutt amissä on tulokset?
missä näkyy opin raitistumista, ihmisten vapautumista ja terveen uskon seuraukset, missä merkit seuraavat niitä jotka uskovat, kertokaa te seuroiussa ikänn e istuneet!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee662231Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61856Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381380Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2191016En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711000Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.96993Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki22957- 80813
- 20794
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39760