Kuka se on???

Täällä se mies,joka omistaa maatilan? Kulkee työhaalareissa ja mustissa pitkävartisissa kengissään,,turvakengät,kumisaappaat ehkä.
Kaivaa lapiolla maata ja tiuskii harmissaan.
Ja partaa on hällä.
Mikä mättää?
Eikö tottossa onnistanut vai naishuoliako?
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on se mistä wiskari laulaa varmaan

Äänestä
  • Ahaa ja mä kun kuvittelin et se on se yks stalkkaaja.

    Äänestä

  • Luulis olevan sen verran hommoo ettei kerkeis pitää lommoo..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tänneasti kirjoitti:

Täällä se mies,joka omistaa maatilan? Kulkee työhaalareissa ja mustissa pitkävartisissa kengissään,,turvakengät,kumisaappaat ehkä.
Kaivaa lapiolla maata ja tiuskii harmissaan.
Ja partaa on hällä.
Mikä mättää?
Eikö tottossa onnistanut vai naishuoliako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu