Vahva osta nokiallle

Rahastonhoitaja88

Nokia on nyt alimpana pitkään aikaan ja nokia on kehittynein VR valmistaja ja kiinasta on tulossa iso diili pian.

9

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joosperrpor

      Kerran jo epäonnistunut firma, miksi olisi mitään muuta tiedossa kun lisää epäonnistumista ? johto on pysynyt samana ??

      • eitoistetavirhettä

        Tai sitten virheistään oppinut, uudenlaiseksi muuntautunut firma? Johtokin on ainakin osittain eri kuin puhelinpuolen katastrofin aikaan.


    • ftrt

      nokia tulee nousemaan 10e per osake vuonna 2018, esim 5g verkot tulossa kaikkea mahtavaa, nokian arvo oli 5 billioonaa vuonna 2012 , nyt noin 27 billionaa johton erinomaisten kauppojen takia

    • Hiljaaaa

      Ei kannata paljastaa kaikille hyvää rahantekokohdetta. Kohta kaikki suomalaiset ostaa taas Nokiaa ja kaikilla on rahaa.

    • Enpä_ostanut

      Ihan hyvä vinkki. Neljässä viikossa nousua tullut 20 %.

      • vieläehtii-

        Hyvä vinkki kyllä. Itse ostin jo vähän aiemmin syksyllä, hieman etuajassa mutta en pahasti. Vähän plussalla jo tällä hetkellä, vaikka tappiolla kävi. Vielä ehtii hyvin junaan mukaan jos uskoo Nokian nousuun pidemmällä tähtäimellä.


    • asinatuntijaa

      PA-PAMMM! Nokia rojahti, kun patenttitulot eivät olleetkaan kaikilta osin selviä. Aikovat haastaa Applen oikeuteen, ja milloinkohan keissi saadaan päätökseen ja mikä on lopputulos? Vaikuttaa vahvasti siltä että Nokia on 3 €:on osake näillä näkymin. Vuoden 2017 tulos jää heikoksi.

      • pelissämukana

        Eiköhän tuo mene alan vakiintuneiden käytäntöjen mukaan eli Apple maksaa ennemmin tai myöhemmin jos on patentteja käyttänyt. Myös sopu on vieläkin mahdollinen.

        3€ kurssi tarkoittaisi alle 20 miljardin markkina-arvoa, mikä kuulostaa aika pieneltä mutta mahdolliselta, etenkin jos kurssit laajemmin notkahtavat. Toisaalta kurssi voi noustakin, jopa äkillisesti. Itse ainakin mieluummin varmistan, etten jää kokonaan junasta eli pidän Nokiaa kohtalaisella painolla ja olen valmis lisäostoihin tilanteen mukaan. Firmassa on potentiaalia.


      • pelissämukana
        pelissämukana kirjoitti:

        Eiköhän tuo mene alan vakiintuneiden käytäntöjen mukaan eli Apple maksaa ennemmin tai myöhemmin jos on patentteja käyttänyt. Myös sopu on vieläkin mahdollinen.

        3€ kurssi tarkoittaisi alle 20 miljardin markkina-arvoa, mikä kuulostaa aika pieneltä mutta mahdolliselta, etenkin jos kurssit laajemmin notkahtavat. Toisaalta kurssi voi noustakin, jopa äkillisesti. Itse ainakin mieluummin varmistan, etten jää kokonaan junasta eli pidän Nokiaa kohtalaisella painolla ja olen valmis lisäostoihin tilanteen mukaan. Firmassa on potentiaalia.

        Lisään vielä sen, että tämä ratkaisu on mielestäni parempi kuin laiha sopimus. Aikaa tämä voi ottaa, mutta mihin kiire? On Nokialla muitakin rautoja tulessa, eikä palavaa öljylauttaa tällä kertaa. Rahakas sopimus olisi tietysti ollut paras, mutta sellaista kai ei ollut tarjolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1444
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1354
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1105
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1061
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      726
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      691
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      107
      562
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      548
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe