Missä Pattiksella voisi vetää porrastreenejä ?
Porrastreenipaikkaa ?
EscalierTourer
26138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Buddha hill.... Siellä missä lukee Pattaya City
Niin oli Kokemus...
Kunnioita thaimaalaisia ja heidän Buddhaa älä mene juoksemaan Buddha Hillin rappusia edes takaisin.
Samaa ajattelin itsekin ettei ole hyvä homma mutta eipä tuo tunnu thaikkuja haittaavan. Siellä junttaa varhain joka aamu muutama hemmo edestakaisin, joista yksi suomalainen J.
Buddha ei siis ilmeisesti ole pahoillaan asiasta ollenkaan. Liikuntaa harrastamattomat thaikut pitää korkeintaan hulluna moisen harrastajia.
Toi oli hyvä avaus !
Nähtiin, että Monella kommarilla ei ollut hajuakaan siitä mitä paikkaa tarkoitin !
Silti ne oli tällä palstalla niin niin tietäviä !
Kyse oli ihan luonto ja lenkkipolusta... Sillä kukkulalla on sää asemakin... voi tsiikata päivän sään. HA HA HA HA... Thailand travels... HA HA HA
Buddha Hill.
Tapsukka
https://www.google.fi/search?q=buddha hill pattaya&biw=1680&bih=925&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJscKGxsHQAhWBFywKHYyhBvkQsAQIPw
Se poika ei löydy kuuklaamalla... Sen tietää vain ne jotka ovat siellä olleet.
HA HA HA Travelleereeeee HA HA HA...
Ne on vähän pitemmät rappuset... että siinä pitää huilata välillä... ottaa kyllä hikeä.
HA HA HA-..... Google matkaaja..... HA HA HA.
Kertokaa Tekin jotka Tiedätte mistä lähtee ?....
No onko PATTAYAN TIETOA ? ?
Tää oli hyvä kysymys YEEES YEES
Tapsa sen paikan nimi ei ole Buddha Hill, missä se Pattaya City neonvalo on !
Miten lääkitys vai onko taas pullo Suomi viinaa vedetty?
Aikoinaan väitit Beer Gardenin olevan se baarirypäs joka beach roadilla oikealla hieman ennen Walking streetiä vaikka se on se kaikista taimmainen ravintola sen baari ryppään jälkeen aallonmurtajan päässä. Laitoit tyylillesi jopa U-tube videon (siis väärän videon).
Beer Gardenissa muuten kielitaitoiset löytää freelancereita helposti baaritiskiltä Ja hyvä ruoka.
ÄLÄ PUHU PASKAA MINÄ OLIN SIELLÄ ENNEN KUIN SE RAKENNETTIN.
Muista ne paalut siinä paikalla.
Se joka väitti Baareja oli kyllä KELA:n lutkan mies.
No mistä ne portaat lähtee ... Kerran tiedät ?
Minä olen niitä muutaman kymmenen kertaa kiivennyt ja tiedän ihan metrilleen miten sä ?
Lähtee siitä ja päättyy tonne, sekä rappusten lukumäärä on tärkeä.
Suosittelen rappupompsahtelua huorittelujen välillä ja kivasti tulee rappuja alas kuperkeikkaa, kun on änlyräkännissä.
Dragon stairs, sillä nimellähän ne kutsuvat noita Buddhan portaita. Ovat loppujen lopuksi aika vaatimattomat kertanousuun. Luulen, että jopa Amalia saattaa löllertää ne ylös.
Kannattaa testata myös Pattaya Park Towerin portaat, niissä on jo haastetta.
Pattayalla on ihan kuntopolku ... että nyt Tiedät !
Portaat alkaa Battaya hillin alapuolella olevalta tieltä jossa veneitä ja venevarikko.
Kävelet venevarikon rantaa majakalle ja oliko enimmäinen talo ja juuri ennen sitä.
En ole laskenut portaitten määrää, mutta et varmasti nouse pysähtymättä.
Niille jotka nyt ovat siellä, niin menkää kokeilemaan. Sääasema on siellä päällä ja siellä on kävelypolkuja myös... päällystettyjä.
Täällä näkee ihan sekavanlaista sekoilua niiltä jotka matkaavat Kuuklella ja Ylellä.
Niille jotka matkaavat Ylellä niin katsokkaa minkä näköistä porukkaa on USA:ssa köyhät jotka jonottavat ämpäreitä ja mitä maksoivat villapaidasta... ja millaiset vaatteet ihmisillä on... joten siitä näkee sen todellisuude ei YLEltä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201611252200032069_uu.shtml?utm_campaign=uutisboksi_201511&utm_source=kl
Tapsukka se paikka ei ole Buddha Hill mitä ensin väitit. Battaya???? Urpo olet
Majakalta ylös, vastaa Pispalaa tai Malmink jätemäkeä viisinkertaisesti. Upea harraste, kyllä maitohappo tulee tutuksi.
Tämä suomipoika treenaa ultrajuoksua Chiang Maissa vegaanisafkalla
https://www.youtube.com/watch?v=YE5McSMj6jA
Ei tarvi suuria budjetteja tuohon hommaan!
OK, Juusohan on ilmeisesti entinen jalkapalloilija, joka on nykyisin siirtynyt ultra-lajeihin. Hatunnosto elämäntapavalinnalle !
Malminkartanon jätemäki on nykyään nimeltään Malminkartanon Huippu, Malmgårdstoppen. Kunta on laittanut ison satsauksen mäen antamaan virkistyskäyttöön, joten kunnioitetaan sitä.
Tahkovuoren laskettelukeskus olisi halunnut kasvattaa Tahkovuorta keinotekoisesti muutamalla kymmenellä metrillä. Kaupunki ei suostunut koska "halusi suojella vuorta ja maisemaa" :) Todellinen syy on että Tahko nielee Lapilta liikaa laskettelijoita ja muutama kunnanvaltuutettu voideltiin samassa sirkuksessa. Suomen byrokratia on sellaista nykyään, että mitään ei saa tehdä jos ei lahjuksia maksa virkamiehille.
Ile räkälään on 2 porrasta. Ne jaksaa paskamahat ja luuserit nousta.
Nuo kun nousee tuhatkertaa putkeen, niin Ile nakkaa kadulle
Ile kuoli 30.9.2008. Oli tykätty mies. En tuntenut henkilökohtaisesti mutta en tykkää että kuolleesta hienosta miehestä puhutaan pahaa.
Missä Ilestä puuttiin pahaa?
tunsin henkilökohtaisesti ja voin vakuuttaa: oli hyvä mies.
Buddha ihmisten joukossa, sanoivat tytöt
Baari silti kamala pakaläävä ja räkälä. Porukka samaa.
....ja koskahan herra kävi siellä viimeksi ja mikä siitä teki räkälän ja "pakaläävän"?
Outo kommentti rauhallisesta ja vaatimattomasta baarista. Kannattaisiko lopettaa tuo kännääminen ennen joulua? Poitsu on googlannut kuuluisia Pattayan baareja ja tulee sitten kertomaan "mielipiteitään" keskustelupalstalle. Noloa käytöstä jos olet yli 12 vuotias.
Jos tulee saunan takaa vaatimaan, että nyt olisi tankkauksen paikka.