kokonaan kun ei etene mihinkään suuntaan
lopeteaan tää yhteydenpito
swoloppunyt
30176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Sähän itse lopetit sen jo aikapäiviä sitten, omasta halustasi.
Kaikkihan on mennyt juuri kuten itse halusit.
Joten miksi vielä tämmösiä viestejä.
Melskaa nyt sydämesi kyllyydestä kaikkien muiden kanssa.
Mukava torstaipäivää.
Tosiaan. Ihmetyttää kun pitää näin jälkikäteen alkaa höpöttään yvteydenpidon lopettamisesta.
Aikansa kesti sitä yksipuolista sovun pitämistä ja sinä sen lopetit.
Enään ei ole mitään tunteita sinua kohtaan. Hyppää vaikka kaivoon.
millä arvosanoilla olet asiassa oman osuutesi hoitanut.
Sinä mies oot toistellut täällä tasasin väliajoin ja muun ajan huhkinut palstain naisten kanssa hiki päässä.
millainen on oma viimeisin yhteydenottosi hänelle, mitä sanoit ja miten?
Olla ongelmana tän viestinnän ja yhteydenpidon kanssa. Kovin ristiriitaista viestintää harrastat.
Mihinpäin menee?
Mistäkä päin tulee?
Tuleeko vai menee?
Näin se on paras samaa mieltä!
Jos sä tahdot niin, en enää koskaan ole levoton. Jos sa tahdot niin... sillä...
Pelkkiä sanoja
Minusta kuulostat turhautuneelta.. Voi harmi :( Toivon kaikkea hyvää. ja suloisen naisen/ miehen rinnallesi.
Jos oot rehellinen, niin voitko edes kutsua tätä yhteydenpidoksi?
Oletteko muuten kuulleet sitä sketsiä, jossa mies essu päälä emäntänsä käskyttämänä hiki pannasa kuuraa ja luutuua, tiskaa yms huuholli hommia ja hokee siinä harmissaan, että se on loppu nyt, minä olen mies, enkä mikään kone.
Päättää sinä sitten sanoa suorat sanat, kun vaimo tulee kotia.
No vaimon tullessa mies heittää tiskirätin lattiaan ju huutaa se on loppu nyt! Vaimo kummissaan kysyy, että mikä, johon mies vastaa alistuneeati " tiskiaine "
Eli semmottia......
Tää oli hyvä :D
Paras!
Ja hei,
Älkää ny ottako näitä viestejä tosissanne ittellenne. Kiusaatte vaan itseenne. Mikään ei ole teille ilman kunnon tunnistamisia,nimiä, paikkoja jne. Ja eihän tollanen kiukuttelu tuo ketään lähemmäksi. Iloa ja valoa !
Jos ei ole kanttia sanoa tuota suoraan hänelle itselleen ole hiljaa näillä sivuilla. Se on aika tyhmää täällä huudella.
Miten niin ei etene?! Koko ajanhan tää menee vaan syvemmälle ja syvemmälle.
syvemmälle...syvemmälle...
Kuulet kellon tikittävän ja ajan kuluvan.
Tai etkö halua enää?
illasta ja yöstä täysi höyry päälle, niinhän se on aina ennenki menny.
Sullako?
ei kun alottaja. puol kolmen aikaan alotuksenki väsänny.
Voi sitä ressukkaa :(
Tuskin tää tyyppi teille mesoaa. Voitte varmaan jatkaa elämäänne ihan normaalisti.
Kenenkään elämää heilauttaa mihinkään suuntaan mutta eikös täällä tuo kirjoittelu ja vastailu ole se juttu miksi täällä ollaan, ei sen kummempaa.
Ei varmaan niin ellet itse tee omaa osuuttasi. Yhteydenpito on vastavuoroista ja siihen pitää itse ottaa osaa jos jotain haluaa jos jostain todella välittää.
Ellei se toinen vastaa niin siihen voi olla monta syytä. Yks lopetti mulle vastaamasta koska sillä oli aina joku muu nainen eikä koskaan ole selvinpäin niin tuskin edes muistaa että olen yhteyttä ottanut häneen.
Pidit yhteyttänne yllä, miten se eteni omalta osaltasi. Vai oletko niitä jotka ajattelevat kaiken kuuluvan pelkästään toisen velvollisuuksiin kun taas itselle ei kuulu kuin korkeintaan tällaisen viestin postaaminen aamuyöllä.
No minä ainakin kirjoitan joskus vain omia turhautumisiani, esim. "se on loppu nyt", ei sen kummempaa. Kivahan se on kun tulee kaikenlaisia kommentteja. Ihmisillä lähtee mielikuvitus laukkaamaan:)
Täällä kirjoittaminen ei ole mitään yhteydenpitoa.
poikkihan tuo on ollut jo ties miten kauan.