MTV katsomo sovellus, toisto katkeaa

vitunpaskasovellus

Windows10 läppärillä olen katsellut MTV katsomo -sovelluksella suoria ja tallennettuja ohjelmia. Ainakin tänään ei ole tullut tallennettujen ohjelmien katsomisesta mitään kun toisto katkeaa eikä ala jatkua milloinkaan. Sovellus pitää sammuttaa ja käynnistää uudelleen. Otin jopa pois päältä sen TNS mittauksen mutta se ei auttanut mitään.
Katsoin Suomen surkeimman nikkarin viimeisen jakson ja toisto katkeili ainakin 3-4 kertaa. Sitten kokeilin katsoa Aarteiden metsästäjiä eli sitä mitkä huutokauppaa vuokravarastoja, jätin kesken kun toisto katkesi taas. Kyllä perkele mainokset latautuu mutta varsinainen asiasisältö katkeilee perkele!

7

1778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voivittumitäpaskaa

      Tänäänkin piti olla Presidentin 100v tiedotustilaisuus mtv katsomossa mutta eipä näkynyt. Toisto ei onnistunut edes mtv3:n nettisivulta.
      Surkeaa toimintaa, tällaisen "tietoyhteiskunnan" ei kannata ihan heti odotella nousua jossa mikään ei toimi.

    • langattoman-peitto

      Onko langattoman verkon peitto riittävä, jospa se sattu läppäri olemaan paikassa missä verkon peitto ei ollut riittävä.


      Linux Mint 18 Sarah
      Xfce 64-bit

      • bbkjbjkbjkb

        Langaton peitto, höhöhööö johan vitsin keksit.


      • Huono-vitsi
        bbkjbjkbjkb kirjoitti:

        Langaton peitto, höhöhööö johan vitsin keksit.

        Ei vitsi

        Minä ajattelin että on sisäanteni ja 4G verkko, lähin linkkimasto kilometrin päässä, ja Huawei B315S-22 3G/4G WiFi-reititin, niin ei tarvitse paljonkaan reititintä käännellä kun sinkun taso putoaa alalukemiin, suuntaan tai toiseen datan siirto tyrehtyy, riippumatta siitä paljonko on kaistaa ostanut.

        Verkon kuormitus tuskin tuota selittää, vaikka päivä aikaan silläkin on osuutta.


        Linux Mint 18 Sarah
        Xfce 64-bit


    • mulla-ei-ainakaan

      Mobiililaajakaistassa saattaa katkeilua esiintyä, nyt kiinteälaajakaista ei katkeile. WiFi yhteydellä toimii myöskin katkeilematta.

    • Kansalainen1

      Heitä sillä windowsilla vesilintua äläkä ikinä enää erehdy ostamaan microsoftin leluja,Kait sen nyt tyhmempikin hiffaa että hehkulampputeoria on siinä takana ja kaiken lisäksi ovat ylimielisiä idiootteja(ei ole päivitystä missä heillä ei ole ongelmia).Kun menee ensiksi suht hyvin niin huonot ja tyhmät ylpistyy ja alkoivat leikkimään.No käy sitä muuallakin esim.Mclaren F1 talli romahti kun iso pomo luuli että egolla päihittää airodynamiikankin.

    • katsomo_kakkaa

      Se katsomo nyt vaan on teknisesti kakkaa eikä toimi kunnolla pari vuotta vanhemmilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      64
      5860
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      341
      5677
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4721
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2038
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1942
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      1202
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe