Halai-lihaa

juuris1

Jaahas, Kylmänen on ruvennut myymään Halai lihaa, eipähän tarvitse enää Heidän tuotteitaan ostaa sitten ollenkaan, En kanna erittäin raakaa tapaa tappaa eläintä =(

12

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kylmänenpannaan

      Jos tuo on totta, niin loppui minunkin asiointi Kylmäsellä.

    • uteliastietämätön

      Mitä se tuommonen hallailu liha on?

      • eipitäisisanoajoseiosaa

        Ei semmosta ole olemassa. Aloittajalta on mennyt puurot ja jauhot sekaisin. Oikeasti se olisi halal-teurastettua lihaa. Halai lihaa ei ole olemassakaan.


    • Äääääääääoooooooo
      • Noumuslims

        Tuo pitää katsoa kaikilla Suomalaisilla. Tätä eläinrääkkäystä ei pitäisi hyväksyä missään päin maailmaa.


      • Totuusesille

        Kannattaa tuolla edellä kirjoittelevalla suvakillakin katsoa tuo yuotube : Halal torture. Huhu kertoo, että tätä olisi tapahtunut täällä meilläkin, jos joku tietää asiasta niin kirjoita ja tuo asia esille.


      • Heovateläimiä

        Hirmuista katsottavaa tuon kun katsoo jokainen, niin sen jälkeen noita partanaamoja ei tänne olla enää tuomassa. Vai mitä suvakit ?


    • kaitsentään

      Ai sitäkö halaillaan ennenkö...

    • nouählämi99

      Täysi boikotti.

    • suvakistahalal
      • Eläinrääkkäystä

        On tuo hirvittävää katsottavaa, nuo m.... mit ovat tunteettomia petoja.


    • eikusyömään

      Mulla tuli nälkä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      32
      3738
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      49
      1648
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1348
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1191
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      172
      1047
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1031
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      84
      915
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      39
      797
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      48
      749
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      740
    Aihe