30 kmh rajoitusalueella bemari ilmestyy takapuskuriin roikkumaan. Tulee tasa-arvoinen risteys ja jarrutan. Bemarimulkku meinaa ajaa perään ja paskoo housuunsa. Pysähdyn kadunvarteen ja avaan ikkunan. Säälittävän näköinen bemarimulkku kysyy miksi jarrutin. Tietysti syy jarrutukseen oli bemarin välinpitämättömyys turvaväliin. Kuten bemarimulkkukin sanoi, että ei siitä risteyksestä ikinä kukaan oikealta tule. Tuolla logiikalla kannattaa jatkaa.
Kyllä kyseinen automerkki vetää keskivertoa enemmän kusipäitä puoleensa. Turha mussuttaa mistään kateudesta. Ostaisin bemarin, jos kokisin siihen jotain tarvetta.
Kyllä kyseinen automerkki vetää keskivertoa enemmän kusipäitä puoleensa. Turha mussuttaa mistään kateudesta. Ostaisin bemarin, jos kokisin siihen jotain tarvetta.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Niin, mutta köyhä ja kateellinen, ja miten se taas menikään......
Ja katkera myös.
Ei vaan liity allekirjoittaneeseen mitenkään. Uusi auto on tilattu ja se ei ole BMW vaan toinen Saksalainen merkki.
Viike kuukausien ärsyttävävimmät tilanteet liikeenteessä ovat olleet Bemarikuskien aikaansaannoksia. Onko se sattumaa?
Se on kattokaas sitä Premiumia...
Kusipäisyyden lisäksi Bemarikuskit ovat pelkureita paskahousuja. Tämäkin Bemarimulkku meinasi nousta autosta, mutta eipä uskaltanut.
Miten Mikki hiiri liittyy tähän tapaukseen? Putken päällä istuminen on enemmän Bemarihinurien hommia.
"PelleSinäOlet"- nimimerkki on myös bemarinomistaja hinuri joka yrittää pysytellä epätoivoisesti kaapissa,vaikka kaikki tietää jo hänen homoutensa.
bemarikuski ei nouse ikinä autosta,muuten tulee pataan poks.Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.älä nyt juuso säiky.Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Fiksu keskustelu?
Mitä muuta voi odottaa, jos tänne kirjoittaa? Tapahtuma on totta eikä keksittyä. Olisin tietysti voinut asiallisesti tuoda jutun esille, mutta eihän se kuulu tämän palstan tapoihin.
Tuo Bemarikuskin toteamus, että ei sieltä oikealta ikinä ketään tule oli jotain legendaarista. Yli 20v autoilua takana ja kaikenlaista on nähty.
Yhtä fiksu,kuten monet bemaristit liikenteessä.
Kaikki bemarit/BMW:t kuuluu vain ja ainoastaan prässiin ja kuskeille turpaan!!
Eletään siinä uskossa kuitenkin, että kaikki Bemarikuskit eivät kuitenkaan ole mulkkuja/idiootteja. Noistakin osa taitaa normaalisti olla kunnollisia tyyppejä, mutta auton ratissa käytös on jotain muuta.
Älyköt keskustelee!
Ameriikassa bimmerinuoret tukkii kadun
http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201611290140511_v0.shtml
Pitäisi saada Suomeen laki, joka antaa luvan hakata liikenteessä spedeilevät bemarihintit pesäpallomailalla.
Ajelellessani+jenkilläni+harvoin+saan+ajella+rauhassa+kun+joku+saksalaisen+preemium+auton+omistava+pelle+alkaa+härnäämään.+Ei+vaan+mulle+tule+mieleen+tulla+härnäämään+teidän+preemiumkoslia+ja+siten+vaarantamaan+samalla+kaikkien+turvallisuuden+päättömällä+koheltamisella.+Kerran+jo+bemaristi+ajoi+edellisen+Corvetten+perään+kun+piti+taajamassa+näyttää+miten+lähellä+sitä+ajellaan,+tuli+kaverille+kohellus+kalliiksi.+Itse+jos+alkaisin+kilpailla+liikenteessä,+niin+99%+autoista+häviäis+tälle+varmasti+kiihtyvyydessä+ja+huippunopeudessa,+mutta+kun+en+viitsi+eikä+tällä+tarvitse+todistella+kenellekkään+kulkeeko+vai+ei.
Älykästä ???
Vittu mikä hermanni
Bemarijonnella rööri kipeenä audipuppelin käsittelyn jäljiltä?
PelleSinäOlet = Vittu mikä pellehermanni
https://youtu.be/X36MNNPVhzk
<3:llä....T:Pelle boyfriend....
Saksassa Bimmerillä ajaa ne joilla ei ole varaa Porscheen... Bemari alkaa pehmeällä B-kirjaimella, niin kuin B-laatu. Porsche alkaa kovalla P-kirjaimella, niin kuin Premium... Syystäkin alemmuudentuntoinen bimmeristi tahtoo kiusata muita tiellä liikkuvia, koska hän tietää ettei yllä parhaaseen missään asiassa. Ostakaa Porsche, älkää BMW:tä. Käytettykin Porsche on coolimpi kuin Bemari eikä tarvitse roikkua peräpuskurissa tai kiilata, kun autossa riittää suorituskykyä.
Onko Kimmo Ilari vaihtanut autoa kenties. Todennäköisesti edelleen 5-sarjan bemarilla se mulkku pörrää.
Tänään oli stadissa ulosmenoväylällä tumma uusinta korimallia oleva 3 sarjan bemu. Ohitti oikealta jääden sitten ajamaan eteen tahallaan alinopeutta. Kun pyyhkäisin mulkusta oikealta ohi, ampaisi heti kiinni ja koetti oikealta uudelleen ohittaa vaan torppaantui kusipään aie kun ei ehtinytkään väliin. Lisäksi tuo taliaivo ajoi välillä kaistojen välissä hoiperrellen, liekö sitä baijerinpaskan uraherkkyyttä. Missä Bemari, siellä yleensä aina ongelma -sen kuski. Kusipäitä mulkuja kaikki. Vaikka auto voi olla laadukas en ikinä osta tuon takia Bemaria enkä Audia.
Uraherkkyys johtuu runflatt renkaista. Omasta ainakin hävisi moinen ominaisuus, kun vaihdoin kitkarenkaat alle. Eivät suinkaan kaikki ole kusipäitä mulkkuja, muutenhan meno olisi aivan holtitonta. Mulkkujen osuus kieltämättä on todella suuri ed. mainituissa automerkeissä, jos vertaa esim. Toyotaan. Itsekin ajattelin vuosia sitten, että en Audia, tai Bemaria osta niiden kuskien maineen takia. Audilla tuli ajeltua ensin 3v ja olihan se paras auto ajo-ominaisuuksiltaan ikinä. Vikaherkin kylläkin. Nyt bemari on testissä ja toistaiseksi ihan tyytyväinen. 3-sarjan äänieristys on kyllä melko heikko esitys. Rahalla tietysti saa asiaa korjattua.
Kai niitä vaivaa sama tauti mikä vaivaa mersu kuskejakin.
Ostin bemarin. Seuraavana aamuna herätessäni tunsin, kuinka naamalleni oli noussut yön aikana jotain kummaa. Peiliin katsoessani huomasin, kuinka naamani oli finnien peitossa. Järkytys oli melkoinen.. Ne eivät lähteneet pois kuin vasta sitten, kun myin bemarin.
Uskokaa tai älkää, mutta tämä on tosi.