Herätyskello sekoilee

edson

Sony m4 aqua. Herätyskello tehnyt pari kertaa tepposet. Luin kerran päiväsaikaan kirjaa, ja laitoin kellon herättään klo 15:34, jotta en unohtaisi itseäni kirjan ääreen. Havahduin sitten että kello herätti ja se oli yllätykseksi jo 15:47 Tarkistin herätyksen ajan ja se oli edelleen alkuperäinen. Kello vain päätti herättää 13 min myöhemmin.

Eikä kyse ole viikonpäivä asetuksista, vaan se on tyyliin joka päivä. Eikä oo kuin yksi herätysaika käytössä.

En voi luottaa tuohon herätyskelloon, koska aamulla minulla ei ole minuuttiakaan ylimääräistä aikaa. Ja jos haluan herätä 6:08, niin 6:22 nyt ei vaan käy, koska silloin myöhästyn töistä.

Miksi herätys siis sekoilee? Ei kai se nyt niin rakettitiedettä voi olla, saada kello herättämään haluttuun aikaan. Kello pitää toimia 100%, 99 ei vaan riitä. Koska minä en halua myöhästyä.

1

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mengele

      et ole heränny oikeaan aikaan siten puhelin herättelee puolipäivää"

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2383
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1362
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      37
      1295
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      914
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      798
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe