Pähkäiltiin tuossa taannoin porukalla, että jos Suomi neidolla olisi persereikä, niin se taitaisi olla kokolailla juurikin Tohmajärven kohdalla. Lähetettiin agentti sinne asumaan ja useiden vuosien jälkeen saatiin asiaan varmuus. Tohmajärveläisistä yllättävän moni on aivan suoraan anuksesta. Tutkimukset jatkuvat, mutta eipä teidän kannalta hyvältä näytä.
No nyt kävi niin että
Muualta
7372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaivon asiatuntiaparlamentti on sittenkin päässyt yhteisymmärrykseen päivänpolttavasta asiasta!!
vie aikaa päästä yhteisymmärrykseen kun on kuitenkin suomen jos ei peräti maailman kovimmat työ miehet asioita ratkomassa
Erinomainen tutkimus mutta meniköhän paikkakunta mahdollisesti väärin tai sitten alue on laajempi?
Mihinkähän suuntaan laajenis?
Ettei se anus vaan laajenisi tänne Rääkkylän puolelle?
Turku on Suomen persereikä - sen tietää sanoa tummaihoiset netissäkin.
Turku on persläven maineensa ansainnut kun siellä täysin sisäsiittoista ja kusipäistä porukkaa.
Viisaus ja järki lähti Aurajoen rantamilta Turusta eikä ole koskaan sinne sen jälkeen palannut eikä palaa - ellei koko sisäsiittoista porukkaa vaihdeta.
Koko Länsi Suomi täynnä valehtelevia rolla-akkoja., kuten Presidentit Koivisto & Niinistö
Takin kääntäjä valehtelija Simo Toini esiintyy Espoolaisena vaikka on lähtöisin Raumalta, joten ei ole ihme , että niin paljon valehtelee.
https://www.google.fi/search?q=Turku on suomen persereikä&oq=Turku on suomen persereikä&aqs=chrome..69i57j69i64.16020j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Tuolta voi asian käydä monen kirjoittajan toimesta asian toteamassa.
Nythän tästä pitäisi tehdä matkailumainos Tohmajärvelle kun tutkimustuloksia on tueksi. Musiikiksi tietenkin Petri Nygård ja Klamydia: kerran kesässä. "Kerran kesässä on hyvä käydä kakkospesässä".