Ääri-ryssä Bäckmän antoi käskyn heittää miehitetty Donetskista ryssän toimittajat. Ensiksi ryssät olivat pistetty kiduskellariin jossa heille bäckmän lue luentoa isänmallisudesta. Suomen osaamista arvostettu maailmassa. Toisaalta ilman bäckmän lupa Donetskissä ryssä ei uskaltaa päästää pierua ulos.
Ääri-Ryssä bäckmän heitti Donetskistä ryssät
SF-fasistti
7284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ryssittelyä harrastavat venäläisvihaajat pitivät ukrainalaisia ihan samanlaisina "haisevina ryssinä", kuin venäläisiä Neuvostoliiton aikana!?
Mutta NYT ovat olevinaan niin ukrainalaisten puolella ja heitä arvostavia, että oikein tulee tippa silmään... ;-)
Hyvä tahtoinen desantti armahti typerät venäläiset toimittajat, hän ei kiduttaa heitä. Dosentin ryssä-käskyläisiä vain tuhosivat kamerat, tietokoneet ja kännykät.
Tv rain toimittajat pääsivät takaisin moskovaan. Pelkkä suomen desantilla on oikeus kertoa Donetskista. Hyvä suomalaisten osaamisen on arvostettu tavara venäjällä
Aloittajalle,mikä on kiduskellari?Onko siellä kaloja?
Oikeasti menisitkö hoono soomi pro-ukrainatsi takaisin mistä tulitkin,eiköhän sieltä jostakin löydy vielä naisia raiskattaviksi ja lapsia tapettaviksi
Artroosi sormet tekee painovirheittä, KIDUTUS kellarit tietenikin.
> ukrainatsi
Voi sentään, nyt annoit venäjämielisten käyttöön uuden haukkumasanan...
Mielenkiintoinen ketju. Vähintään puolet kirjoitettu taas neukku-leningradissa.
Kidutus on laajalti harrastettu Venäjällä se on arki päivä venäjällä.
Poliisiasemalla, vankila tai joku turvallisuus palvelu toimisto on toisinajattelijan kidutus paikat.
Donetskissa on monta rosvokoplia ja jokaisella on kidutuskellarit.