Ääri-ryssä Bäckmän antoi käskyn heittää miehitetty Donetskista ryssän toimittajat. Ensiksi ryssät olivat pistetty kiduskellariin jossa heille bäckmän lue luentoa isänmallisudesta. Suomen osaamista arvostettu maailmassa. Toisaalta ilman bäckmän lupa Donetskissä ryssä ei uskaltaa päästää pierua ulos.
Ääri-Ryssä bäckmän heitti Donetskistä ryssät
7
141
Vastaukset
- VihaajienKaksinaamaisuus
Ryssittelyä harrastavat venäläisvihaajat pitivät ukrainalaisia ihan samanlaisina "haisevina ryssinä", kuin venäläisiä Neuvostoliiton aikana!?
Mutta NYT ovat olevinaan niin ukrainalaisten puolella ja heitä arvostavia, että oikein tulee tippa silmään... ;-) - SF-fasisti
Hyvä tahtoinen desantti armahti typerät venäläiset toimittajat, hän ei kiduttaa heitä. Dosentin ryssä-käskyläisiä vain tuhosivat kamerat, tietokoneet ja kännykät.
Tv rain toimittajat pääsivät takaisin moskovaan. Pelkkä suomen desantilla on oikeus kertoa Donetskista. Hyvä suomalaisten osaamisen on arvostettu tavara venäjällä - joachimpeiper
Aloittajalle,mikä on kiduskellari?Onko siellä kaloja?
Oikeasti menisitkö hoono soomi pro-ukrainatsi takaisin mistä tulitkin,eiköhän sieltä jostakin löydy vielä naisia raiskattaviksi ja lapsia tapettaviksi - SF-fasisti
Artroosi sormet tekee painovirheittä, KIDUTUS kellarit tietenikin.
- vai.oliko.tarkoitus
> ukrainatsi
Voi sentään, nyt annoit venäjämielisten käyttöön uuden haukkumasanan... - voimitäp.skaa
Mielenkiintoinen ketju. Vähintään puolet kirjoitettu taas neukku-leningradissa.
- KylmäTotus
Kidutus on laajalti harrastettu Venäjällä se on arki päivä venäjällä.
Poliisiasemalla, vankila tai joku turvallisuus palvelu toimisto on toisinajattelijan kidutus paikat.
Donetskissa on monta rosvokoplia ja jokaisella on kidutuskellarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522175
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411403Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941375- 1681281
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59920Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839