Ajatteleppa näin...

Minulla ei olisi sinulle mitään annettavaa mitä sinulla ei jo olisi ja mitä tarvitset.
21157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mistäs sinä sen tiedät?
Perustele hieman tarkemmin kommenttiasi,vastaisin.

Äänestä
  • No mikä puuttuu nykyisestä parisuhteestasi?

    Äänestä

  • aloittaja_ kirjoitti:

    No mikä puuttuu nykyisestä parisuhteestasi?

    Naurua iloa läheisyyttä.... noin alkajaisiksi.

    Äänestä

  • enolesama kirjoitti:

    Naurua iloa läheisyyttä.... noin alkajaisiksi.

    Mitä ei puutu, niin huutamista, alistamista, syyttelyä...

    Äänestä

  • MinäkinolenEri kirjoitti:

    Mitä ei puutu, niin huutamista, alistamista, syyttelyä...

    Kuulostaapas ikävältä suhteelta. Miksi olet suhteessa?

    Äänestä

Totta. Se tulikin jo selväksi. Ei sinällään, että olisit jotain edes yrittänyt antaa. Kokoajanhan oli kyse vain sinusta. Olin statistisi. Parempi näin.

Äänestä
  • Ei tätä paska sivustoa kantsis kyylätä näin paljon.en ees tajua miksi joka vtun päivä selailen täällä...toivon varmaan että ois mulle jotain vihjettä tai emt..töissäki tulee hulluks jos ei oo tekemistä tämän sivuston takia. vetäkää trollit vittupäähän ei mulla muuta

    Äänestä

Olet oikeassa. Sinäkään et rakastaisi minua.

Äänestä
  • Jos puolisi ei rakasta, miksi olla yhdessä. Syitä varmasti monia.

    Äänestä

Niinpä vaakakupit kun punnitsin ja päätöksen tein ei ollut todellakaan lisää tarjottavaa ainoastaan olisi ollut seksi uuden ihmisen kanssa. Tuskin sekään olisi vienyt pitkälle. Toisella oli nyt vaan enempi annettavaa.

Äänestä

Ajattelen, että sen hyvän mitä minulla on haluaisin jakaa hänen kanssaan.

Äänestä
  • Minulla taas ei ole mitään hyvää hänelle annettavaa. Ei ole hyvää jaettavana.

    Äänestä

  • Jep. Itsesääli on paras päätös.

    Äänestä

Näin se on minullakin. Ei ole mitään annettavaa kenellekään, eikä erityisesti hänelle. Hän ansaitsee ja saa paremman.

Äänestä

Miksi pitäisi olla aina annettavaa, kun voi jakaa yhteisiä kokemuksia, viettää aikaa ja olla vaan yhdessä.

Äänestä
  • Kuulostat tylsältä ihmiseltä.

    Äänestä

  • Uudessaroolisda kirjoitti:

    Kuulostat tylsältä ihmiseltä.

    Sä luot sitä jännitystä suhteeseen ja koetko että toinen on sun viihdyttäjäs?

    Äänestä

Riittäisikö se mitä minulla on antaa hänelle. Ei olla puhuttu. Epäilyksiä on riitänkö sellaisena kuin olen. Ehkä ei tarvita saturnuksen renkaita sormeeni mun.
Pienet onnenhetket yhdessä. Kannustaisit minua tavoitteissani. Yhteiset tavoitteet.
Mitä sinä toivot ?

Äänestä
  • Sinä olet tarpeeksi juuri noin. Riität enemmän kuin hyvin. Ne pienet onnenpikahdukset mitä joskus koen ollessani kanssasi, ne ovat korvaamattomia.

    Äänestä

Mistä sinä akka keksit näitä juttuja joilla jotain toista mustamaalaat toisena kirjoittaen. Täytyy olkaa pipiä päässä paljon että jaksat esiintyä täällä muina.

Äänestä
  • Saatanalta varmaan kuulee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lauantaihin__ kirjoitti:

Minulla ei olisi sinulle mitään annettavaa mitä sinulla ei jo olisi ja mitä tarvitset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu