Menen rikki

Muttei se haittaa. Eheytyy jälleen, joskus ajallaan.
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tarpeeksi monesti rikottu astia korjaudu koskaan. Vaikka puuttuvat palat korvattaisiin kulta paloilla. Olin kuuntelemassa livenä erästä naista.

Mitäköhän sille mahtaa kuulua? Jos seuraileepi niin voisi kirjoittaa tähän ketjuun! Kuulisin mielelläni. Oli varmasti kokenut todella vaikeita hetkiä elämässään. Kaunis ihminen niin sisäisesti kuin ulkoisesti. Paperinen kuin vissiin kaikki jotka MURSKATTU. Varmaan liikaa traumaa sillä kannetavana vieläkin:(

Äänestä
  • Ei sanatarkasti noin kertonut. En muista tarkkaan. Liikaa aivosumua. Kiinnostaisi silti tietää voiko Tästä eheytyä. Siltikin suuri osa joutuu umpikujaan. Moni ei selviä. Nämä ihmiset jotka ei selviä tarvitsevat vain oikean työn. Oikean palkan. Se on jo iso osa ihmisen elämää ja hyvinvointia. Ei keppi ole oikea ratkaisu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monimuukinmennyt kirjoitti:

Muttei se haittaa. Eheytyy jälleen, joskus ajallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu