Vuokralle tarjotaan mökki ja palju pyhtäällä, vain noin tunnin ajomatkan päässä Helsingistä. Kivikoskien joenrantamökki on viehättävä kelohirsinen mökki, joka on aikoinaan toiminut metsästysmajana ja siirretty sitten Pyhtäälle. Kivikosken lomakohde koostuu kahdesta erillisestä mökistä, joissa molemmissa on makuuhuone ja wc. Mökeissä majoittuu yhteensä 5-8 henkilöä kahdessa makuuhuoneessa, kahdella pienellä parvella ja olohuoneessa. Mökki soveltuu hyvin lomanviettopaikaksi mutta myös kokous- ja juhlatilaisuuksiin.
Päärakennuksen olohuoneessa on ruokailutila 6-8 henkilölle ja mukava sohva. Keittiö on täysin varusteltu ja astiat ja ruokailuvälineet on vähintään 10 henkilölle. Talo on lämmin ja se sopii lomailuun ympäri vuoden. Ilmalämpöpumpun avulla lämmitys voidaan säätää haluttuun lämpötilaan talvella ja kesällä.
Vuokramökillä on suuri joelle aukeneva veranta, jossa aurinkotuolit, ruokailupöytä 8 henkilölle ja kaasugrilli. Pihassa myös nuotiopaikka ja hirsinen puoliavoin huvimaja. Rannassa pieni hiekkainen uimapoukama ja laituri, josta pääsee uimaan.
Mökillä on kaksi saunaa; puulämmitteine mökkisauna ja rannassa kesäkayttöön ja viileäänkin syksyyn ja kevääseen soveltuva lasinen näköalasauna. Mökillä on myös lämminvesipalju.
Lisätietoa ja kuvia kivikosken mökistämme osoitteessa http://www.kotteria.com/vuokramokki_kivikoski.html
Varauskalenterit osoitteessa http://www.kotteria.com/Varauskalenterit.html
Joulu ja uusivuosi ovat jo varattuna
Lisätietoa: Minna Kotiaho
Suomen Kotteria Oy 0400534269
Mökki ja palju 2-4.12 vain 290 eur. 1h Hki
Savantum
0
126
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091628Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401394- 541133
- 721005
- 541005
- 106922
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764