leponex lääkitys

esmeralda87

onko teillä tää leponex lääkitys ja onko se auttanut teitä?... miulla aloitettiin vasta tää lääkitys kun mikään muu lääkitys ei auttanut, ois kiva jos kertositte vaikutuksia ja onko hyvä lääke teidän mielestä, kannattaako jatkaa??

8

689

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gerbi

      Mihin ne edelliset lääkkeet ei auttaneet? Montako kokeilit

    • myrkky.helvetistä

      Heitä äkkiä helvettiin ennen kuin se tuhoaa mielen ja kehon. Senhän takia se on viimesijainen koska on vaarallisin. Kaikki ne on niin vaarallisia että jos niistä vaarallisemmaksi mennään niin kuoilema on ovella. Älä tue ilkeitä lääkeyhtiöitä ja psykiatriaa. Tuo leponex tuhoaa elämänlaatusi täysin. Se on varmaa jos et pian lopeta. Siihen ovat kuolleet useat ihmiset. Lopeta ennenkuin niin käy.

    • Lopetux

      Lopetux. Lopeta se lääke. Ei yksikään tapaamani ihminen ole halunnut mitään neuroleptiä. He kaikki ovat saaneet sitä pakosta. Psykoosi tulee skitsofrenian kautta ja molemmat voidaan estää hyvillä elämän tavoilla sekä panostamalla omaan elämän laatuun. Kalan syönti tunnetusti estää psykoosin syntymisen. Skitsofrenian kanssa voi elää ilman lääkitystä jotkut ihmiset. Johtavat henkilöt ovat manipuloineet terveyskeskuksien systeemiä sen mukaisesti että ne keillä on mahdollisesti itse johtajille jotain poliittista vaaraa tietoisesti tai tiedostamatta niin ne leimataan skitsofreenisiksi tai psykoottiseksi. Muistan pakolaisten tekevän juoruja venäläisten kanssa nuorena siitä että itämeri on paska ja kala on myrkkyä. Täyttä paskaa. Kalaa täytyy syödä. Eikö näiden kuuluisi päätyä skitsofreenisiksi eikä minun. Vaikka söisit itämeren kasvatettua lohta missä voi olla jonku poppa miehen tarinan mukaan jotain ylimääräisiä myrkkyjä niin ei se kerran viikossa tapa eikä heikota missään osa alueessa kehossasi eikä mielessäsi ja tonnikalaa voi ihan hyvin syödä 2kertaa viikossa. Tonnikala on ilmatiivissä purkissa missä bakteerit ja myrkyt tuhoutuvat. Ja kalanmaksa öljyä voi syödä joka päivä kerta annoksen. Täytyy myös juoda paljon vettä ja syödä karjalanpaistia sekä ahmia hiilihydraatteja. Ilman hyviä välittäjä aineita kalan öljykin härskintyy kehossa. Kala ei välttämättä ole kaikissa kulttuureissa se paras ruoka ja he haluisivat enemmän kunnon lihaa pihvi ym. Mutta he kumminkin syövät kalaa. Kumma kun suomessa ei. No jos syöt jota kuinkin sen verran kalaa mitä kirjoitin tähän niin syöt kalaa kyllä suomessa oikealla tavalla.

    • Aivanjust

      Tää lääkitys viimeinen ja mulle laitettiin melkein heti tämä vaikka psykoosissa olin ollut yli 10 vuotta sitten.Aika paha,jätin pois moiset ja vaihdoin lääkityksen.Hoitajat eivät ole mitään järjen jättiläisiä ja lääkärit eivät tiedä mitä puhuvat

    • Aivanjust

      Leponex lääkityksellä joutuu käymään jatkuvasti kontrolli verikokeessa ja siihen on hyvä syy,mahdollinen kuolema...

    • Satukrisse

      leponex ehdottomasti paras jos muu ei auta. Mieheni oli todella hyvässä kunnossa kun käytti sitä. Vaihtoi myöhemmin risperdaliin, psykoottiset oireet lisääntyivät ja nyt tilanne todella huono. Toivon että siirtyy takaisin leponexiin vaikka huonolta näyttään kun on ihan sekaisin ja sairaudentunnoton.

      • jrykerkyr

        Ei kuulukaan olla sairaudentuntoinen kun ei ole sairas. On vaan kenties vähän eksentrinen tarkoituksella.


    • Anonyymi

      Kun maailma oli Beep despootteja, ei auttanut kuin lootti.

      No, ei ihan täynnä.

      Lää-lää-lää. kitys kitys kitys.

      Tahdon olla vapaa smläägeiste niinku

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      67
      1061
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      38
      1011
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      869
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      856
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      743
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      662
    7. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      646
    8. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      642
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      631
    10. 42
      629
    11. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      31
      626
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      584
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      125
      568
    14. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      49
      528
    15. 52
      527
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      511
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      484
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      446
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      427
    20. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      15
      426
    Aihe