Kestääkö galvanoitu naula saunan panelissa ruostumatta vai rupeaako ajan myötä ruostumaan...?
galvanoitu naula
saunaa paneloimassa
55741
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta älä hyvä mies nyt nauloilla laita, vuokraa viimeistelynaulain ja ammu niittinauloilla pontista piiloon, ei näy naulat
Minä ikämies naulasin huonolla näölläni tervaleppäpaneelit hämärässä saunassa dyckerteillä. Naularivit jätin tahallani suoruuden suhteen silmämääräisiksi. Ihan siedettävä lopputulos tuli.
Avioeroni ei siitä johtunut, eikä uusi emäntä ole asiasta huomauttanut, vaikka onkin Helssingistä..
emäntä lähtee niin uusi ne paneelit ja ammu pysyyllä kiinni.
Ehkä jo huomenna, varmuuden vuoksi..
onko sinulla siella paneelin alla 1" vai 2" tuuman rimoitus? veikkaan etta on 2" koska olet ampunut ne kiinni.. Mielestani jos laittaa tervaleppaa tai muuta arvokkaampaa ja jos on "lauta" rimoitus niin harkitsisin pienta ruuvii..?? Aina "sileapintainen" naula/hakanen liikkuu ku on kosteuden ja lammoøn kanssa tekemisessa. Se etta huomaako sita on eri asia..