Taas pedariparittaja kiinni pattayalla, toinen jo tänä vuonna...
ja joku täällä tosissaan uskoo ettei pattayalla ole pedareita reppanat. ellei resuperseet ole kysyntää tuskin on tarjontaakaan...
Älkääkä resuperseet itkekö että mitä suomessa tapahtuu, tai muualla maailmassa reppanat, tämän piti olla paratiisi.
Onko tämä paratiisi näille 15 tytöille, reppana.
Terkkuja bangkokista... resuperseet...
http://pattayaone.news/en/police-snare-pedophile-pimp/
ja joku täällä tosissaan uskoo ettei pattayalla ole pedareita reppanat. ellei resuperseet ole kysyntää tuskin on tarjontaakaan...
Älkääkä resuperseet itkekö että mitä suomessa tapahtuu, tai muualla maailmassa reppanat, tämän piti olla paratiisi.
Onko tämä paratiisi näille 15 tytöille, reppana.
Terkkuja bangkokista... resuperseet...
http://pattayaone.news/en/police-snare-pedophile-pimp/
Vastaukset 54
Vanhimmat
Sinä se lerppa vaan jaksat googlata. Että oikein toinen tänä vuonna... Oohhhh!!! Suomessa 4 tuomiota joka päivä ympäri vuoden. Ymmärrätkö eron?
Sinähän olet itse paraikaa Pattayalla. Mene hyvämies nyt "kuvaamaan salaa" :DDD
Milloin aloitat "rottarallin" taas ja höpötät rotista pari kuukautta yhtä soittoa? Milloin tulee sun seuraava "diapetes-pallomaha"- kausi? Kutsutko tuota google-elämääsi lomailuksi?
Suomessa ollut viimeisen 13 vuoden aikana 14000 tuomiota lapseen kohdistuneista seksuaalirikoksista, eli keskimäärin pyöreästi 1100 tapausta vuodessa.
Kumpi on Sika-Amalia enemmän? Suomen 14000 tapausta vai Thaimaan 37 tapausta samalla ajanjaksolla? Minun matematiikkani kertoo että Suomessa on 378 x enemmän pedofiliaa kuin Thaimaassa. (14000 jaettuna 37 = 378)
No mites nyt, kun Tilastokeskuksen tilastot osoittaa tuollaista? Yököttääkö Suomi?
Resuperse, oletko sinä ihan sairaan tyhmä...
vai oletko pedari,
en ole vittuakaan kiinnostunut mitä suomessa tapahtuu; suomessa on oikeuslaitos joka hoitaa asian kuntoon ja pedarin linnaan, varmasti...
ja huomaatko resuperse, en viitsi nykyään edes linkittää pedofiiliuutisia, yksittäisistä pedareista niitä on niin paljon vaan ainoastaan parittajista reppana... kuten poliisi on todennut ettei heillä ole resursseja puuttua yksittäistapauksiin, vaan kaivavat esille valetoiminnalla parittajia, resuperse.
Älä resuperse hae mitään syitä käyttäytymisesi selittämiseen että näin suomessa miksi ei thaimaassakin, reppana, rauhoitatko omaa tuntoasi noilla naurettavilla tilastoilla, ja teet jotenkin hyväksyttäväksi lapsiin sekaantumisen reppana.
Ajattele niitä 14-15 vuotiaita lapsia, ja heidän lapsuuttaan, ja mihin tällainen johtaa reppana, tuossa ns. paratiisissasi, resuperse.
Ja selvitä itsellesi mitä edes nämä käsitteet ja ennen kaikkea opettele lukemaan ja ymmärtämään lukemaasi... resuperse.
Pattayalla en ole ikinä nähnyt mitään lapsiseksiin viittaavaa. Lukenut olen muutamasta tapauksesta. Suomi on surullisen paljon kunnostautunut tässä asiassa. Muistan kun kouluaikana 70- luvulla kaikki tiesi eräänkin isän panevan omaa tytärtään mutta siitä oltiin hys-hys ja se oli vaan heidän asiansa.
Yksi viisikymppinen hampuusi paritti 14 vuotiasta tyttöystäväänsä Hämeessä (luokkakaverini) ainakin vuosia ja vei tämän vihille sittemmin tämän tultua paksuksi 16-17 vuotiaana. Suomessahan oli oikein pedofiilien ja parittajien markkinat vielä 70- luvulla. Nykyään niitä saadaan tuomiolle, jotka ovat Suomessa aivan liian pieniä.
Thaimaassa pedofiliasta tuomiot on alkaen 10 vuotta, mutta useimmiten plus 15 vuotta. Pattayalle tulin ekaa kertaa 2008. Kukaan ei koskaan ole tullut tarjoamaan lapsiseksiä enkä ole nähnyt yhtäkään pedaria. Maria kyllä saa edelleenkin ja hyvääkin, kun tietää mistä.
Sinunhan piti olla Pattayalla? Vielä eilen sanoit olevasi. Nyt muka Bangkokissa. Salli mun nauraa jutuillesi. Vedän sua edelleenkin oikein huolella pataan heti, kun ilmoitat henkilöllisyytesi. Tulen vaikka Norjaan pieksemään sinut.
Vituttaa tuollaiset paskaa puhuvat mustamaalaajat, jotka eivät tiedä todellisesta elämästä mitään.
Luepas uudelleen nuo edellisten kirjoittamat totuudet siitä, mistä niitä pedareita kannattaa etsiä, vitun Herra Nolla Numeropelle.
Olet haastanut päivittäin riitaa jo vuosia. Mikä on päälimmäisin ongelmasi? Vammaisuus vai kaltoin kohtelu? Mikäli jälkimmäinen niin kehoitan katsomaan peiliin. Äijä on kuin kyrpä millä on korvat. Lisäksi olet naurettava pelkuri. Ei uskalla äijä tulla tapaamaan vaikka on olevinaan niin miestä niin miestä. Ämmä sinä olet. Sano vaan aika ja paikka niin hoidetaan asiat kuntoon kerralla.
Rauhoitatko sinä omaatuntoasi kirjoittamalla miten asia ovat suomessa,
ja se että sinä et ole mitään nähnyt ei todista yhtään mitään, mutta pattayan poliisi on nähnyt koska niitä kiinni nappaavat... eihän niitä muuten kiinni napattaisi reppana.
Keväällä parittaja jäi kiinni, peitetominnassa... joka oli juuri pääsyt vankilasta ja jatkoi samaa toimintaansa, ja paloi taas kun jatkoi kaupan käyntiä lapsilla.
http://www.thaivisa.com/forum/topic/920043-pedophile-pimp-arrested-in-south-pattaya-sting-operation/
Jos sinä haluat keskustella suomen pedari ongelmasta, tämä ei ole oikea paikka siihen, varmasti suomi24 löytyy sille oma palsta...
Mitä enemmän selität että samaa suomessa, sen varmemmin olet itsekin pedofiili, hieman
epäilyttää myös kommenttisi "Vituttaa tuollaiset paskaa puhuvat mustamaalaajat, jotka eivät tiedä todellisesta elämästä mitään.," riippuu tietysti mitä olet elämässäsi tehnyt, jos vaikka olet istunut lapsiin sekaantumisesta, sellaisesta todellisesta elämästä en tiedä mitään,
mutta olen ollut Thaimaassa yli 20 vuotta ennen sinua, joten siitä todellisesta elämästä tiedän jotain, reppana.
Eli tuo ns. todellinen elämä on hyvin suhteellista, reppana.
Äläkä resuperse uhkaile tangoon tarvitaan aina kaksi, reppana.
Suomi24 keskustelut on syytä pitää tällä palstalla.
Vois vastaa kummallekkin. Numeromiehen kommenttiin:Pattayalla en ole ikinä nähnyt mitään lapsiseksiin viittaavaa. Lukenut olen muutamasta tapauksesta. "Ajattele niitä 14-15 vuotiaita lapsia, ja heidän lapsuuttaan, ja mihin tällainen johtaa reppana??" Ei välttämättä johda mihinkään erikoiseen, Suomessa useat tuon ikäiset hakevat E pillerireseptin kouluterveydenhoitajalta, salaa vanhemmiltaan.
Tyhjänhuutajan kommenttiin: " Pattayalla en ole ikinä nähnyt mitään lapsiseksiin viittaavaa. Lukenut olen muutamasta tapauksesta. "
Jos 55 v äijä painaa just 18v tai 19v täyttänyttä tyttöä, niin eikö se kerro mieltymyksistä jotain? Aika moni niistä samoista äijistä panisi 15 vuotiastakin, jos se olisi laillista. Se mikä on varmaa, nämä äijät harvemmin tytöiltä papereita kyselee? Tai pikku rahan tarve 15v lainaa siskonsa papereita, näille miehille riittää, jos tyttö näyttää paperit, eivät ne niitä sen tarkemmin ala katsomaan. Näitä miehiä kiinnostaa mahdollisimman nuorelta näyttävät tytöt. Itse olen 30 ja 18-19v tytöistä suurinosa näyttää mielestäni lapsilta. Olivat sitten kuinka laillista pantavaa tahansa.
Tyypilliset pedarin kommentit, jostain syystä suojaikäraja on säädetty, suojaamaan lapsia, sairaiden pervojen tekemisiltä.
Painukaa nyt pedot oikeasti vittuun noiden listojenne kanssa.
Suomi ja moni muukin eurooppalainen maa on sivistysvaltio, jossa rehellisesti rekisteröidään kaikki rikokset.
Thaimaa on kehitysmaa, jossa ei paskaakaan välitetä rekisteröidä yhtään mitään, vaan päinvastoin pyritään peittelemään totuus esim massiivisesta pedofiili ongelmasta, jotta maalle niin tärkeä turismi ei kärsisi.
Eihän Intiassakaan virallisesti tapahdu mitään raiskauksi, vaikka lehdistä saa jatkuvasti lukea naisin ja lapsiin kohdistuneista joukkoraislauksista jne
Thaimaa on vitunmoinen perseenreikä, jonne kukaan vastuullinen vanhempi ei vie lastaan perofiilien uhrattavaksi
Joo ja kuussa on vihreitä tötterönenäisiä otuksia tanssimassa. Niistä ei vaan puhuta koska siellä ei ole radiota.
Vetääkö edes Intian uutiset Suomelle vertoja? Kelaa... 1250 tapausta Suomessa joka vuosi. Lienee maailmanennätys väkilukuun nähden. Ota huomioon että Intiassa on 200 kertaa enemmän asukkaita kuin Suomessa. Tekopyhät lestadiolaispedarit koittaa Suomessa pestä käsiään solvaamalla Aasiaa.
En ikinä veisi lapsia esim Pattayalla.
Siellä kuulemma lapsikaappaukset ja raiskaukset koko ajan paheneva ongelma
Taitaa olla vielä suurempi ongelma Suomessa:
http://www.seiska.fi/Rikos/Alaikaisen-tyton-raiskaus-Raumalla-tapahtui-vastaanottokeskuksen-asukashuoneessa/1114889
http://www.ksml.fi/kotimaa/Kaksi-turvapaikanhakijaa-ahdisteli-alaikäisiä-tyttöjä-Saarijärvellä/839275
http://magneettimedia.com/turvapaikanhakijat-raiskasivat-lapsen-sipilan-kotikunnassa-kaleva-sensuroi-kommentit/
http://www.vastarinta.com/turvapaikanhakijat-hyokkasivat-alaikaisen-tyton-kimppuun-porissa/
http://uutismaailma.com/raisiossa-19-vuotiaan-turvapaikanhakijan-epaillaan-raiskanneen-14-vuotias-tytto/
No jaa, tarinoita Suomesta:
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/402229-lehtorin-parittamalla-teinitytolla-400-asiakasta-is-miehet-eivat-joudu-vastuuseen
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Yle-ja-IS-Suomalaisnaisten-väitetään-ostaneen-seksiä-alaikäisiltä-turvapaikanhakijoilta/724633
Kovasti on joillakin nimimerkeillä hirvittävä tarve täällä yrittä vakuutella et pattayalla ei pedari ongelmaa.
Huono omatuntoko?
Eihän sellaista ole kukaan väittänyt etteikö olisi pedofiileja Pattayalla. Niitä on vain kaikkien tilastojen ja tutkimusten mukaan helvetin paljon vähemmän kuin Suomessa. Ettet nyt vaan puhuisi siitä mistä puute? Himoitsetko onkopoika-amalia sakkolihaa ja koetat siirtää huomion muualle? Hyhhyh. Kyllä olet sairas ihminen ja sen tietää kaikki. Onneksi olet niin vitun ruma ja kyvytön vajakki, että lapset eivät joudu uhriksesi, vaikka mielesi tekisikin.
Just...thaimaan omien tilastojen mukaan maassa ei mitään ongelmaa.
Ei kannata uskoa omia silmiä, vaan sitä mikä on valtion kertoma virallinen totuus.
Ei pohjois-koreassakaan ole mitää ongelmaa tilastojen mukaan ikinä ollut
Just. ja mitkähän ovat omien silmiesi havainnot Pohjois-Korean ongelmista? Ettet vain olisi taas mennyt uskomaan mitä joku on sinulle kertonut? Se vaan on kylmän hyytävä tosiasia, että ihminen uskoo siihen mihin tahtoo, ja joka lööppiin joka myötäilee omaa näkökantaa milloin mistäkin asiasta. Esimerkkinä vaikka MV lehdenkin täysin keksityt julkaisut, (eivät kaikki tietenkään ole keksittyjä) joita tuhannet ihmiset jakavat totuutena vain luettuaan tarinan.
Hyvä vitun paljon numeroita tyyppi !!!!!!!!
Jos ei vittuakaan kiinnosta suomen asiat, miksi roikut oireilemassa suomipalstalla ?
resuperse tämä ei ole pedarien suomipalsta, vaan pattayan palsta jossa keskustellaan pattayan ongelmista, ja niitähän riittää... reppana,
6 x vuodessa menet katsomaan niitä ongelmia? Miksi?
Minä en mene katsomaan niitä ongelmia, en juurikaan käy noilla maksullisalueilla...
Ja kuitenkin kommentoit asiantuntijana niitä ongelmia, vaikka mitkään viranomaisten eikä ihmisoikeusjärjestöjen tilastot tue näkemyksiäsi, paitsi historian yksittäistapaukset ja rasistiset, ilkeät junttimaiset mutu-tuntuma kommenttisi, jotka perustuvat katkeruuteesi eivätkä nykytotuuteen.
Koeta ymmärtää mitä suhteellisuus tarkoittaa. Vaikka turhahan matematiikkaa on opettaa miehelle jonka mukaan 22,5 neliökilometriä on 25000 neliömetriä...
Pattayan poliisi sen pedofiiliparittajan kiinni otti, tuskin syytä... reppana.
Tuskin sinun asiantuntemuksiesi on yhtään minua parempi...
Eihän pattajalla tartte lasten kanssa pelehtiä siellä nuoret naisetkin on ihan lapsenkasvoisia ja kokkoisia! Itse tykään pysty69 heidän kanssaan ja onnistuu hyvin vaik en mikään atleetti olekkaan!
Kamala paikka olen kuullut.12 vuotta pattaylla ja muualla thaimaassa matkustellut ongelmat eivät minusta liity petoihin tai ihmis kauppaan.
Muita ongelmia on paljonkin.
Voi kun sinä tietäisit mitä Suomessa tapahtuu.
Kuopiossakin eräs 70v mummeli pitää yhtä alaikäistä matu-poikalasta luonaan asumassa. Nostaa siitä hyvät korvaukset ja kehuu vielä välillä , että pitää lähteä komeitten poikien kanssa viettämään iltaa. Nämä partapojat ovat hänen mielestään paljon ikäistään vanhemman näköisiä, kypsyvät kuulema varhemmin. On kehunut myös, että tietäisittepä kuinka komeita rakastajia hänellä on ollut. Ei kertonut, että olisivat näitä partalapsia, mutta homma käryää kovin.
Todella se suhteellisuuden taju pitää ottaa huomioon. Pelkkä Pattaya on liki koko suomi ja Bangkok on sitten jo 3 - 4 kertaa koko suomi Tajuatko ????
Jos >Pattayalla on napattu 2 kiinni niin vastaavasti Helsingissä 0,5 kiinni vuodessa.
Kerro aina kodittomat vaikka suomesta 10 000 henkeä vastaa USA:ssa kertaa 64 henkeä = 640 000 koditonta tajuatko ääliö ?
USA:ssa kodittomia noin 500 000 ja se on vähemmän kuin suomessa vaikka sosialistinen TV kuinka inttää !
Pattayalla ei tapahdu myöskää rikoksia ja muitakaan pahoinpitelyjä ja itsemurhia
samassa mittakaavassa kuin Suomen kommunisessa järjestelmässä !
Suomessa liki 1600 Itsemurhaa vuodessa ja osa piilotellaan liikenne turmiksi.
ON 4 ihmistä päivässä ?
Haloo jos näin olisi Pattayalla niin mitä siitähuudettaisiin ??? HUH HUH.
TAJUATKO MENEEKÖ KOMMUNITIN PÄÄHÄN TOTUUS JA LASKUOPPI ?
Kun kirjoitat laske niitä suhteessa ... väkimäärään ja näe kuinka kivaa on Pattayalla verrattuna Helsinkiin.
Koeta nyt TAJUTA me ei aleta päivittelemään yhtä itsemurhaa Pattayalla, kun täällä Tehdään 4 - 5 itsemurhaa samaan aikaan. TAJUATKO TAJUATKO ?
Tapsukka reppana, oletko koskaan nähnyt thaimaan tilastoa itsemurhista, liikenneonnettomuuksista, tuomituista pedofiileistä, huumerikoksista, murhista, rattijuoppojen tappamista ihmisistä, alkoholi kuolemista... et ole koska sellaisia ei ole edes olemassa, kaikki thaimaan vankilat on ylitäytettyjä...
Uutisia mitä näet on yleensä turistien tekemiä, rikoksia,itsemurhia, pahoinpitelyitä, raiskauksia... näistä julkaistaan vaan ne uutiset joilla on arvoa turistien silmissä, pedariparittajat yms...
Ei ketään kiinnosta itsareita tehdään enemmän pelkästään junanalle heittäytymällä kun koko suomessa yhteensä, lisäksi on kaikki muut tavat... Thaimaassa ihmiset tappavat autolla paljon... päin rekkaa kun auto lähtemässä alta, tiedätkö että jos ostat autonosamaksulla teet vakuutuksen joka kattaa auton hinnan, jos kuolet ja ajat kolarin.
SInäkään et tiedä tämän maan asioista hevonpaskaa, tuota kommunisti paskaa olet lykkäämässä joka paikkaan, resuperse.
Jos sinä haluat tietää mitä maassa tapahtuu, tuo on oikea hakusana Khaosod - ข่าวสด
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_itsemurhien_määrän_mukaan
Siinä sulle itsemurhatilastot. KAIKKI pohjoismaat ja USA ovat paljon paljon Thaimaata edellä. Taas nähtiin Lerpan tietojen oikeellisuus.
Kaikki tietää myös että sinun rakas USA on suvereeni ykkönen maailman vankilukemissa. Sekä väkilukuun nähden että muutenkin.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000000552859.html
Suomi on läntisen euroopan viinanjuonnin ykkönen. Se tuhoaa kansantaloutta aktiivisesti. Thaimaa tulee väkilukuun suhteutettuna kaukana takana.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060217099115_uu.shtml
Ja näin todettiin Lerpan puhuneen taas silkkaa paskaa. Kuten aina. Nämä faktat eivät ole mutu-tuntumaa vaan faktaa. Äijä elää jossakin epätiedossa ja omissa uskomuksissaan, joilla pyrkii herjaamaan Thaimaan kuningaskuntaa jossa mukamas asuu.
http://www.tekniikkatalous.fi/maailmalta/yli-4-maailman-ihmisista-ja-25-vangeista-arvaatko-mika-valtio-3326044
Lue ja opi Lerppa. Älä luule.
Suosittelen katsomaan !
http://www.discshop.fi/elokuvat/dvd/muiden_elama/P56710
Te ymmärrätte sen jälkeen mistä minä Teille puhun, koska kommunisti ei herää ja mistä löytyi ne 200 000 vainoojaa.... ?
Paras kommentti oli elokuvassa.... Kun poika tulee kotiin, niin faija kysyi mitä tänään koulussa.... Poika: Puhuttiin Amerikan köyhistä.
Tää on paras elokuva jälkeen Forest campin.
Moni suomalainen pedari on Pattayalla virkavaltaa piilossa.
Mikäs on ollessa, kun paikallista virkavaltaa Pattayalla ei vois vähempää kiinnostaa
Tuossa on se elokuva, joka sinun pitää katsoa.
Voit vaikka ryhtyä itse ajattelemaan !!!!
VALTIO VOI OLLA POISTANUT SE MARKKINOILTA.... MUTTA NORJALAISENA LÖYTYY !
MUTTA SUOMEN KIELI.
http://www.huuto.net/kohteet/muiden-elama-dvd/426845505
Älä ruoki Tapsa tuota sairasta trollaajaa. Anna sen jutella yksin, kuten hän on tehnyt suurimman osan kurjasta elämästään.
Etsintäkuulutettujen ei kannata matkustaa Thaimaahan. Sieltä palautuu kotimaahan kansainvälisen etsintäkuulutuksen saanut jo rajalta. Tosin etsintäkuulutettu ei pääse Suomestakaan pois lentäen, vaan tulee pidätetyksi tullissa.
"Thaimaassa piileskely" ei yksinkertaisesti ole mahdollista rikollisille enää. He valitsevat Laosin tai jonkin muun maan. Suomessakin on paljon helpompi piileskellä rikollisten kuin Thaimaassa. Thaimaa on siivottu kuonasta. Kuona on nykyään Suomessa keksimässä satuja hoivakodin ilmaisen Wi-Fin äärellä.
Paskapuhetta taas tai oikeastaan suoraa tarkoitushakuista valehtelua pattayan poliisi teki viime vuoden lopulla suurratsian chonburin alueella jolloin hieman vajaa 20.000 luvatta maassa ollutta jäi kiinni, näistä 5000 oli perässä kansainvälinen euro- tai interpolin etsintäkuulutus, eivät ole tainneet näitä velkuloita napata kentällä, vaikka niin väität, suomessa on toimiva väestötietojärjestelmä josta venkulat kaivetaan esille, thaimaassa ei ole edes kunnollista osoitejärjestelmää, reppana. Sinä se todellinen satusetä ole, kuten täällä on tapana kiilloittaa pattayan sädekehää uskomattomalla paskanpuhumisella.
Kuten sanottu: Siellä jää kiinni. Ei kannata siis piileskellä Thaimaassa. Se on selkeä signaali ja hieno homma. Thaimaa pysyy siistinä mutta Suomi ja Ruotsi "hukkaa" karkulaisia kymmeniä tuhansia maan alle.
Niinpä et sitten ole tietoinen että thaimaan poliisi ilmoitti että kiinni saadut on vain jäävuorenhuippu, todennäköisesti huomattavasti suurempi osa kun mitä jäi kiinni liikkuu edelleenkin thaimaassa viranomaisia pakoilemassa.
Missä se niin sanoi? Lähde, kiitos.
Thaimaa on kaksitoista kertaa Suomen kokoinen väkimäärältään. Jos Suomessa on 10000 laitonta oleskelijaa, niin Thaimaassa pitäisi olla 120 000. En usko että on. Siihen tarvitaan lähdetietoa.
Siispä Suomi on laittomampi maa kuin Thaimaa.
Tässä vielä kopio sinulle siitä millaista mutu-paskaa höpiset päivittäin.<<<<<
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_itsemurhien_määrän_mukaan
Siinä sulle itsemurhatilastot. KAIKKI pohjoismaat ja USA ovat paljon paljon Thaimaata edellä. Taas nähtiin Lerpan tietojen oikeellisuus.
Kaikki tietää myös että sinun rakas USA on suvereeni ykkönen maailman vankilukemissa. Sekä väkilukuun nähden että muutenkin.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000000552859.html
Suomi on läntisen euroopan viinanjuonnin ykkönen. Se tuhoaa kansantaloutta aktiivisesti. Thaimaa tulee väkilukuun suhteutettuna kaukana takana.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060217099115_uu.shtml
Ja näin todettiin Lerpan puhuneen taas silkkaa paskaa. Kuten aina. Nämä faktat eivät ole mutu-tuntumaa vaan faktaa. Äijä elää jossakin epätiedossa ja omissa uskomuksissaan, joilla pyrkii herjaamaan Thaimaan kuningaskuntaa jossa mukamas asuu.
Lerppa katoaa aina nolattuaan itsensä tyhmyydellä ja valheilla. Sitten Lerppa ilmestyy kertomaan pippelinmittoja yms muilla nimimerkeillä.
Resuperse opettele nyt ensin lukemaan tilastoja, ja ymmärrä lukemaasi...
http://www.talouselama.fi/uutiset/oecd-listasi-kehittyneet-maat-joissa-tehdaan-eniten-itsemurhia-suomi-murheellisen-korkealla-3448000
kehittyneiden ja kehitysmaiden luvut eivät ole vertailukelpoisia reppana.'
Ja tyhmyys on resuperseille ihan ominaista, reppana.
Resuperse tarkastitko miltä vuodelta tuo itsari tilasto on, thaimaa 2002, suomi 2010... mitä luulet jos tiedot päivitetään, mitä tapahtuu... vittu että olet tyhmä reppana.
Lerppa kännissä taas. Muistaa juuri lukemansa vuosiluvut väärin ja itse postittaa jatkuvasti liki vuosikymmenen vanhoja blogeja ja nettikirjoituksia jos ne on vaan Lerpan mieleen lähteestä riippumatta.
Päivitä ne tiedot äläkä mutuile. Kaikki tietää että EU menee alas ja Aasia ylös. Kiina omistaa ne sinun jenkit ja kohta sinusta tehdään hevosenpaskankerääjä huihain rannalle ruoskapalkalla. Katselen sivusta ja nautin. :D
Nyt saatiin viimeistään varmistus että numeromies on ns Onkopoika myös. Todennäköisesti myös Sika-Amalia ja monet muut. Sama akka.
Siis resuperse kaikki saoraan mielikuvituksesi tulosta, reppana.
"kehittyneiden ja kehitysmaiden luvut eivät ole vertailukelpoisia reppana" sanoo lerppa. Mikäli tutkimustieto ei ole vertailukelpoista niin sinun mutu-tuntumako on?
Lerppa. Sä olet yksinkertaisempi kuin tuksu ja nykänen yhteensä. Tutkimustieto ja tilastot ovat ainoita lähteitä joita voidaan käyttää. Ne eivät ole ikinä täydellisiä, mutta ne on ainoita mitä meillä on.
Yksinkertaisille ihmisille pitää vääntää kaikki rautalangasta:
a) Jos naapurikylän Reetta päästää kettusi tarhasta luontoon, niin se ei tarkoita sitä että koko naapurikylä on sen takana ja ekoterroristeja, vaikka sinun logiikkasi niin toimiikin. Oikeus tuomitsee Reetan, eikä koko naapurikylää.
b) Kun ostovaimosi Thaimaassa lähti lätkimään ja paineli tienaamaan perseellään rahaa Pattayalle, niin se ei tarkoita että hän oli rahanahne ja vittumainen lehmä.
Kaikki eivät vaan tyydy päivittäiseen riisipussiannokseen, vaikka sillä kuvittelitkin ostaneesi itsellesi kodinkoneen.
Nyt käyt kuusi kertaa vuodessa etsimässä häntä Pattayalta ja muistelet aikaa, jolloin sinulla oli vielä tukka, rahaa ja erektio.
Resuperse minulla ei ole taipumusta ostovaimoihin kuten sinulla, ei edes maksullisiin reppana kuteb taas sinulla, ja mene taas kertomaan pikkupoikien palstalle pituutesi... ei ihme että olet resuperse.
Tämä oli vuonna 2010 nyt on pikkasen noussut ?
Suomessa tehdään EU:n 27 jäsenmaasta seitsemänneksi eniten henkirikoksia 100 000 asukasta kohti. Edellä ovat Latvia, Viro, Liettua, Romania, Bulgaria ja Unkari. Jotain kummallista tässä on, koska Suomen elintaso on sentään huomattavasti korkeampi kuin verrokkimaissa.
Se oli impotentin eläkeläisen Lerpan aika mennä taas nukkumaan. Huomenna on hänellä uusi päivä jatkaa Thaimaan mustamaalaus-kampanjaa. Pyydän vaan että älkää vastatko.
Lerpalla on se rasia jossa on kellonajat. Byrokratian ja lääketieteen ystävänä rakastaa sääntöjä. Sellainen on Lerpappa.
Lerppa ihastunut näihin pedofiiliasioihin, taidamme tietää syyn ja harrastuksensa...
Sehän on pedofiili, siksi kirjoittelee jatkuvasti niistä asioista, yrittää ovelasti saada toiset vastaamaan juttuihinsa, jotta saisi lisää tietoa uusista kohteista rikolliseen lastenahdisteluunsa.
Hiekkaharjussa lerppa ahdistelee pikkupoikia, kirjaston nurkilla vahtaa, olisiko jälleen uusia uhreja.