Kiemunki romutti talouden ja sai palkkioviran

Kiemunki on yksi täysin vikaan menneen kaupungin taloustilanteen arkkitehti. Ansioistaan huolimatta hän sai hyvän palkkioviran.

kaksinaismoralismi kukkii

Kiemunki tylytti muutama vuosi sitten tästä aiheesta Jyrki Kataista somesivuillaan.

Mutta niin se on mitä isot edellä sitä pienet perässä.
1470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olet pieni. Oletko kenties hullu?

Äänestä

Kiemunki on tehnyt kylläkin lähinnä hyvää työtä. Kun on lama silloin pitää juurikin investoida ja elvyttää sitä kautta. Kun on taas nousukausi, on ainakin jotkin puitteet kunnossa, ne mitä persut eivät ole valituksillaan saaneet nurin.

Äänestä
  • Finkmanska rekrylöytöään valkopesemässä...

    Äänestä

  • Perziikki ei usko.

    Äänestä

  • Aa, totta. Kantolan nurmikko on elpynyt, keskusta... jaa ei ollutkaan elpynyt. Kirstu... ai niin, ei sekään elpynyt. No entäs pysäköintiyhtiö, junavuorot, koulut? Ei vittu, kerro sä Heini mikä täällä on elpynyt?

    Äänestä

  • No hei perzuikki Heini! Kyselet jälleen itseltäsi. Olit pitkään poissa varmaan professorin hoidossa.

    Äänestä

  • professorin.kulti kirjoitti:

    No hei perzuikki Heini! Kyselet jälleen itseltäsi. Olit pitkään poissa varmaan professorin hoidossa.

    En ole ollut poissa olen vain ollut kovin kiireinen. Olen ajellut professoriystäväni kanssa audilla puoluetoimistolta toiselle. Muiskuja sinullekin.

    Äänestä

  • Punainenko sekin on?

    Äänestä

  • Persujen Heini on ihana.

    Äänestä

  • aina.ollut kirjoitti:

    Persujen Heini on ihana.

    Et vastannut kysymykseen...

    Äänestä

  • Annetaankin perzuikki Heinin itse vastata.

    Äänestä

  • No anna palaa...

    Äänestä

  • Perzuikki Heini. Sinua kutsutaan.

    Äänestä

>+Kun+on+lama+silloin+pitää+juurikin+investoida+ja+elvyttää+sitä+kautta.Mikäs+sellaisen+laman+on+aiheuttanut?+Olisiko+aktiiviväestön+30%+romahdus+suurten+ikäluokkien+myötä+ja+internetin+kautta+tehdyt+ostokset+halvemman+verokannan+maista?+Entä+teollisuuden+poistuminen+sak:n+vainon+tieltä?Näillä+varmasti+on+suuri+osuus+asiassa.+Entä+jos+väkimäärä+edelleen+vähenee+-+kuka+maksaa+"investoinnit"?Meitä+ei+kuulkaa+huijata.+Ryhdytte+rehellisiksi+tai+poistutte+asioitamme+peukaloimasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FantastinenVelka kirjoitti:

Kiemunki on yksi täysin vikaan menneen kaupungin taloustilanteen arkkitehti. Ansioistaan huolimatta hän sai hyvän palkkioviran.

kaksinaismoralismi kukkii

Kiemunki tylytti muutama vuosi sitten tästä aiheesta Jyrki Kataista somesivuillaan.

Mutta niin se on mitä isot edellä sitä pienet perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu