Parhaimmilla tarkoitan sellaisia joissa keskustelu sujuu niin kuin pitää, vaikkakin ehkä hitaanlaisesti. Ja pahimmilla sellaisia joissa on pahin trollausongelma.
En sano, että hitaita foorumeita pitäisi poistaa - on hyvä olla paikka harrastelijoillekin. Tosin täällä on myös foorumeita aiheista, jotka liittyvät menneen ajan hetken huumiin (kuten takavuosien julkkiksiin) eikä ajattomiin legendoihin tai klassikoihin.
Sanoisin että molet varsinaiset trollausfoorumit, kuten Maailman Menoa näkyvät jo heti etusivulla aktiivisuutensa tähden, ja kyseisellä foorumilla ei ole edes mielestäni mitään varsinaista aihetta, kun kaikki käy. Useimmat aiheet siellä ovat aiheiden luomistahdin vuoksi lyhytikäisiä, joten varsinainen keskustelu ei trollauksenkaan kannalta ota oikein sujuakseen. Kaikki sinne luodut varsinaiset aiheet toimivat paremmin muilla foorumeilla.
Mutta kertokaa mitkä ovat mielestänne parhaat ja pahimmat foorumit, ja miksi.
Parhaat ja pahimmat foorumit Suomi24:ssä
12
555
Vastaukset
- Menisit-sinne
Kyselyille ja gallupeille on ihan oma fooruminsa.
Tällaiset mokaukset pilaavat foorumeita.Onko se todella mokaus, jos aiheena on itse Suomi24? AIhe voi kuulua kahdellekin foorumille, sitä paitsi jos ylläpito käy täällä kyselyfoorumia useammin, tiedosta olisi heille ehkä hyötyä.
- Sekamelskaista
Ilmastomuutos ja ydinvoima ovat pahimmat ja niillä rikotaan jopa lakia, sekä sääntöjen vastaiset viestit jatkuvaa. Moderoinnin tilaa käyttävät mielipidejärjestöt hyväkseen surutta.
Se voi tosin johtua siitäkin, että käyttäjät ovat laiskoja antamaan viestejä ilmi. Ehkä käyttäjänä sen tekeminen aktiivisemmin auttaisi asiaa hiukan.
- Preferenssit
Paras tietenkin se, missä MINÄ olen paikalla.
Huonoin ilman muuta se, missä MINÄ en ole.Kai se noinkin menee. Mutta kyllähän siihen kuuluu myös hyödyllisyyskerroin: onko foorumilla väkeä, joista on apua?
- Siinä-se
Elaini kirjoitti:
Kai se noinkin menee. Mutta kyllähän siihen kuuluu myös hyödyllisyyskerroin: onko foorumilla väkeä, joista on apua?
No, miten oletat MINUN valinneen?
- toteaja-
Ei ole parhaan palstan nimityksen arvoinen mikään.......
Se on tämä nykynuoriso, joka on sotkenut kaiken jo tuhansien vuosien ajanEi kai se tuhansia vuosia elänyt ole! 😃
Itse olen koittanyt vähän herätellä kirjoituksillani hitaita palstoja jotka kuuluvat kiinnostuksen piiriini, siinä toivossa että houkuttelisin kaltaisiani sinne vähän juttelemaan.
- Anonyymi
Pahin on kyllä tämä. Jos on kysynyt tai apus pyytänyt, saa aina kuulla, että vika on itsessä.
- Anonyymi
Eihän ylläpito enää vastaa mitään mihinkään. Toimivat siis kykyjensä mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551196
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901167Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70591