En ihmettele miksi yleisö ei löydä hallille.Kalliit liput,surkeaa peliä.Voivoi,tämäkin ottelu täysi farssi.Surkea tunnelma myös oli,ei ihme jos touhu on tälläista.
Herätys sport !
RA4ever
1598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tunnelmaa saadaan ainoastaan juomalla mahdollisimman paljon kaljaa, joten arkipelissä ymmärtää jos ei lähe ääntä yleisöstä. PS. Vaasalaiset on homeperseitä, yleisö odottaa sportin olevan sarjassa 1. vaikka pelaajabudjetti yksi pienimmistä ;D
Tunnelmaa saadaan,ehkä vasta kun sport pelaa finaalissa ja johtaa sarjaa 3-0 voitolla.Painotan sanalla EHKÄ!
Liian paljon turhia pelejä, kalliit liput, ja oikeesti ihmisillä on muutakin elämää, kuin istua jäähallissa.
Vois mennä vaikka L Pinkkiin.
Lisää capoja. Lisää katsomotappeluita. Lisää fanikulttuuria.
Taas joku viisas vittuilemassa.Asiallinen aloitus,sinulta paska kommentti.Hanki apua.
Taidat olla sellainen capo?
En ole,mutta tiedätkö mitä capot tekevät otteluissa?
Eikait siinä mitään,tunnelman luomisesta porttikieltoa hallille.Hieno ajatusmaailma sinulla.Tunnelman luonti kotiottelussa ei ole huliganismia eikä laitonta suomessa.
Tunnelmaa ei luoda esim. siten että yritetään pakottaa kaikki huutamaan ja kannustamaan.
Kerroppa esimerkkejä koska niin on tehty? Katsomossa vai? Mitä muka on sanottu? "C'moon!" ? Menee tunteisiin vissiin vai? Aika herkkää.
"Lisää capoja...."
Ne kapot on niin paskahousuista sakkia että juoksevat karkuun heti jos tulee 1 vs 1 tilanne.
Uhoa mutta ei palleja.
Mistä ihmeestä nyt puhut? Valaise vähän?
Tiedoksi ! Fanikatsomo ei ole matkakohde. Kaikissa paikoissa on sääntönsä,joita on näköjään helvetin vaikeata ymmärtää.Ei mitään väliä paikkojen säännöistä,mennään aina omilla säännöillä?
Voitaisko nauttia vaan itse pelistä ilman mitään turhia sääntöjä ja pakkoa mihinkään? Ne jotka haluaa huutaa huutaa ja ne jotka haluaa olla hiljaa ei huuda? Luulis olevan aika simppeliä jopa sportin kannattajalle.