Mondeon jarrulevyjen irroitus

-97 Mondeossa ei ole takajarrulevyjä vaihdettu ilmeisesti vielä koskaan. Nyt ne on jo ruostunu todella tiukkaan navan ympäriltä. Onkohan korjaamoilla jotain isoa ulosvetäjää tähän. Vai miten olette saaneet ne irti? Tuntuu, että napakalla vasaroinnilla saattaa tulla jo muita vaurioita akselistoon.
4996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

takaa lähtee hyvin vasaroimalla mutta edessä
saattavat olla tiukemmassa.

Äänestä
  • Etulevyjä on joutunut rälläkällä pilkkomaan,eli ei mikään parkkipaikka remppa!
    Takalevyt pitäis olla vähän hereemmässä.(ehkä...)

    Äänestä

Minä otin edestä koko paketin iskareineen ja olkatukineen irti ja vein pajalle jossa levy otettiin lämmittämällä ja prässäämällä irti. Samalla vaihdoin jousen ja iskarin pölysuojan.

Äänestä

Onko siihen jälkeenpäin vaihdettu levyt taakse. Vakiona tulee rummut taakse yleinsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasaramies kirjoitti:

-97 Mondeossa ei ole takajarrulevyjä vaihdettu ilmeisesti vielä koskaan. Nyt ne on jo ruostunu todella tiukkaan navan ympäriltä. Onkohan korjaamoilla jotain isoa ulosvetäjää tähän. Vai miten olette saaneet ne irti? Tuntuu, että napakalla vasaroinnilla saattaa tulla jo muita vaurioita akselistoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu