Minkälaiset koristeet laitatte kuuseen?Onko palloja?Onko nauhaa?Entä onko tähti kuusen latvassa? Entäs minkä värisiä koristeet ovat?
Vastaukset 5
- Ronja1990
Laitan perinteiset koristeet. Latvatähti on kultainen.Nauha on kullanvärinen.Pallot ehkäpä punaisia.Sekä kynttilät.
- Anonyymi
Lähinnä puisia koristeita ja jokunen punainen pallo sekaan. Jopa latvatähden löysin puusta valmistettuna Valonalta.
https://valona.fi/sisustus/puukoristeet/ - Anonyymi
Joulun olen pois kotini.Joten joulua en korstele.Asun yksin pieni koti,Sekin vuokra- asunto.Eiköhän tapanina kun palaan kotis,Viellä Joulua tule Tv? Rittää minulle.
Mulla on tekokuusi. Viime vuoteen asti olin sitä mieltä, etten muovisia koristeita laita, mutta sitten mummin ja ukin jäämistöstä otin punaisia muovipalloja, jotka roikkuu hopeanvärisen kimallenauhan päässä. Aion laittaa ne mun kuuseen ja sitten mun joku aika sitten ostamia tonttukuusenkoristeita. Olis mulla 2 punaista puista pallokoristettakin ja olkikoristeita, mutta tänä vuonna laitan luultavasti nuo ekaks mainitut ellen sitten löydä vielä jostain sellaisia koristeita, jotka sopii noiden mainittujen kanssa kuuseen. Tähteä mulla ei ole enkä ihan aina laita valojakaan.
Itse tykkään enemmän luonnonmateriaaleista ja kankaasta tehdyistä koristeista. Olki, tuohi, huopa (nämä esim.).Niin ja puiset koristeet tietysti myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522