Kyllä on ilmaa hinnassa , polvitutkimukset on n.100€ ,rekisteröinti 40€.- hinta nousee 700€ /pentu
Mahtaakohan maksaa veroja
https://m.tori.fi/vi/32113802.htm
Osta kallis pentu
6
99
Vastaukset
- Oijoijoivoi
Isäkin myynnissä sijoitukseen
- ohhoijaaaaa
Koskelako se siellä taas yrittää saada huomion pois itsestään ja tehtailustaan? :D
Ihanko tosiaan se nyrppii noin paljon että rekisteröity pentu maksaa enemmän kun sun paperittomat sekarotuiset piskit? - me-etsimme-sinut
Varmaan pentutehtailija itkee. Jahti muuten alkanut porukoiden kanssa eli etsimme tehtailijoita ja peräkontti pentumyyjiä emmekä päästä helpolla eli emme soita poliisille vaan auto palaan ja polvilumpiot murskaksi sellaisilta. muös naisilta.
- huikauhia
Kyllä minä mieluummin ostan hieman kalliimmalla paperillisen, tutkitun, rekosteröidyn yms pennun josta tietää varmasti että on sitä mitä pitääkin suvussa kuin paperittoman josta ei tiedä paljoa mitään.
- TyhmätOstaaSuomesta
Suomesta ei kannata ostaa enää mitään,ei mitään.Täältä kannattaa vaan häipyä ja jättää rotat uppoavaan laivaan...
- hyvästämaksaisin
Normi hinta puhtaasta tuon rotuisesta pennusta,samoissa hinnoissa muidenkin pyynnit ovat.Ja näkyyhän siellä muotovalioitakin olevan suvussa, se kertoo siittä,että vanhempiin on rahallisesti panostettu.Eihän ne näyttelytkään ilmasia ole, ei muotovalion arvoa saa noin vaan, kaikki ei saa vaikka kuinka käyttäs.Jos pennun ostaja mielii näyttelyihin,on hyvä että vanhemmat on siellä pärjänny,ni voi pärjätä' pentukin.Jos vanhemmilla h ta vaan, tuskin saa muuta pentukaan.
Itse ostan vaan puhtaa rekatun koiran,plussaa on näyttelymenestys,siitä tietää että koiran vanhemmat on rodun mukaisia.Tutkin myös kennelin tiedot tarkkaan.Itsellä metsästyskoiria,ne on kyllä hyvätkin halvempia kun nuo kääpiöt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997883- 1075617
- 2754881
- 494853
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294