TLC kanavapaikalla 18 ilmaiskanavaksi 1.12. alkaen

TLC_ilmaisjakeluun

http://discoverynetworks.fi/yritys-ja-kanavat/tlc/

Kanavapaikalla 18 näkyvä, maksuton TLC on värikäs viihdekanava 15-34 -vuotiaille nuorille naisille, joiden maailma on täynnä mahdollisuuksia. Näkyy Digitan antenniverkossa, Soneran ja DNA:n verkoissa ja Elisallakin, kunhan viimeiset säädöt on saatu tehtyä?

10

515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kollaakestää

      Ei kiinnosta pissiskanava, ei taida tulla kuin rätei ja lumpui mainoksia muotiohjelmien lisäksi.

    • TurhaKanava

      Ei näy! Ei Kolin, Kerimäen eikä Kiihtelyksen kautta. Näkyy vain ohjelmaopas. Ei taida ohjelmat muutenkaan paljoa kiinnostaa.

    • TLC_ilmaisjakeluun

      Tammikuulla 2017 valtioneuvosto jakaa ohjelmistoluvat eri kanavanippuihin. Osa UHF-kanavanipuista siirtyy toukokuulla T2-tekniikkaan, joten ohjelmistoja mahtuu nykyistä enemmän UHF-kanavanippuihin.

      Saa nähdä, montako kanavanippua jää toimimaan DVB-T tekniikalla. A-kanavanippuun jäävät "yleisen edun kanavat", mutta onko se sitten siinä, mitä "vanhalla" DVB-T vastaanottimella sitten nähdään? https://www.viestintavirasto.fi/attachments/Television_toimilupakierroksen_paivitetty_hakemustaulukko.pdf on päivitetty lista ohjelmistokanavista, jotka ovat hakeneet ohjelmistolupia uusia kanavanippuja varten.

      • kaapelia-kaikille

        Jokohan viimeisissäkin taloyhtiössä, joissa ei ole vielä kaapeliin suostuttu liittymään, alkaa kaapeli-tv-vimma? Aiemmin sitä jarrutti se, että laitteet olisi pitänyt vaihtaa, kun DVB-T/C-kombolaitteet olivat harvinaisia.

        Nyt kun digiboksit ovat jo käytännössä vaihtuneet taulu-tv:isiin, joissa kaikissa on DVB-T- ja C-virittimet, niin kaapeliin liittymisellä säästyisi laitteiden vaihdolta, kun nyt pitäisi antennia varten hommata laitteet jotka on varustettu T2-virittimellä, joita taas ei muutaman vuoden vanhoissa vehkeissä ole.


      • Just.joo

        ILMAISKANAVA??? siis kenelle, ei täällä ainakaan pääse!


    • lkasjdfkjhasdh

      Miten näitä aina yhtäkkiä putkahtelee? Miten tuollainen kanava on tuosta vain saanut toimiluvan kesken toimilupa kauden.

      • TLC_ilmaisjakeluun

        Kun vapaata kapasiteettia on olemassa, niin Viestintävirasto hoitaa lupaprosessin. TLC:n toimilupa on voimassa 16.5.2017 saakka, jolloin tehdään tuo suurempi kapasiteettien järjestely antenniverkoissa. https://www.viestintavirasto.fi/attachments/Paatos_ohjelmistotoimiluvasta_digitaaliseen_televisiotoimintaan_-_Discovery_Networks_Finland.pdf

        Kevään uudistuksessa DNA:n VHF-verkko säilynee ennallaan, sillä se täyttää nyt asukaspeiton vaatimukset eikä Lappiin tai itärajalle ehkä kannata heti verkkoa laajentaa, kun taajuusasiatkin ovat vielä vaiheessa? Nythän on 700 MHz taajuusalue myyty mobiiliverkkojen käyttöön, mutta ensin pitää 4G -verkot saada kuntoon. 5G tulee parin vuoden kuluttua http://yle.fi/uutiset/3-9324136


    • telmiithetruth

      ""Miten näitä aina yhtäkkiä putkahtelee? Miten tuollainen kanava on tuosta vain saanut toimiluvan kesken toimilupa kauden""

      Kunhan löytyy nappulaa kanavan lähetyskuluihin, ei siinä sen kummempia lupia tarvita. Mutta kun Digita aloittaa T2 lähetykset, lähettääkö DNA myöskin, eli kaksinkertainen peitto?

    • EiUuttakaan

      Selailin heidän ohjelma tarjontaa , mitää ennen näytettyä aihealuetta en huomannut . Olisin odottanut jotain todella uutta näkökulmaa valikoimaan . USA on tuottanut ja levittänyt 99 kertaa nämä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1792
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1277
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      937
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      871
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      794
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe