Naivat suomalsisia naisia kihlatun, tyttöystävän tai vaimo odottaessa kotona. Kuuluuko valehtelu ja pettäminen olennaisena osana virolaiseen kulttuuriin?
Vastaukset 13
- vastaustässä
Suomalaisilla naisilla on tiukempi pillu.
- Frihghj
Kannattaa aina muistaa lähtökohdat: Virolaisilla kestää vielä muutamia sukupolvia, jotta länsimaiset tavat ja moraalikäsitykset juurtuvat kansaan. Jos Viro saa ammentaa länsimaista sivistystä vielä sanotaanko 100 vuotta, voi alkaa vaatia jo jotain.
Toisaalta meillä on surullisia esimerkkejä pilvinpimein siitä mitä on loppujen lopuksi seurannut, kun lännen sivistystä ja tapoja on yritetty iskostaa siirtomaihin. Lopputulos on useimmiten surullinen. - hampaattomattoomakset
Vasta sitten kun virolaiset miehet oppivat pesemään esinahanalusensa voi heilläkin olla jotain saumoja länsimaisiin naisiin.
- kaksivaimoa
Tuskimpa ne vaimot niin tyhmiä ovat, että luulevat miestensä täällä viikkojen/kuukausien ajan ilman naista olevan. Varmasti ainakin jotkut vaimoista tietävät asiasta. Jotkut miehet elävät melkeinpä normaalia perhe-elämää kakkos"vaimon" kanssa.
- Rxrxrxrxrxrx
Eestiläiset naiset tietävät minkälaisia mummoja suomiakat ovat, joten ei heidän ole syytä olla huolissaan ainakaan siitä.
- siitäjohtuu
Virolaisen ämmän vittu on väljä, hampaat mädät ja pillu täynnä kuselle haisevia karvoja. Suomessahan jokainen akka ajaa posliiniksi.
- Niinsevainon
Joskus sitä rakastuu. Vahingossa.
- tuskinkovinmoni
Kuka menestynyt suomalainen nainen johonkin ex-neukkulandian raksamieheen koskisi.
- vonkaavain
No ei koske suomalaiseenkaan raksamieheen. Siis menestynyt nainen.
- Eiolerakkauttasitten
Niin, tärkeintähän rakastamisessa on ammatti...
- koskee.kyllä
Ei kaikki virolaiset raksamiehet mitään tavallisia tallukoita ole.
- valehtelunlisäksi
Huijaaminenhan on pikkuryssillä verissä. Trumpin esimerkkiä noudattaen virolaisille pikkuryssille eli Itämeren domaleille maahantulokielto.
- huijareita
Kuuluu kulttuuriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511698Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551