Miehen lapset eivät halua äitipuolta

suuttunutäitipuoli

joulunviettoon heidän kotiinsa. Mikä neuvoksi? Mies ei puolusta naisystävää vaan haluaa että äitipuoli ei tule jouluksi miehen kotiin viettää joulua. Miksi jotkut antaa lapsilleen periksi eikä kasvata kunnioittamaan isän uutta vaimo tai tulevaa vaimoa. Näin lapset pääsee äitipuolen niskan päälle eikä ikinä kunnioita vaan hyppii silmille ja kiukuttelee pieneistä asioista? Mitäs jos menisin vaan enkä välitä kakaroiden kiukuttelusta? Kuitnkin me maksamme elareita heistä jotta saavat pullaa mussuttaakseen? Onko vaan oltava kotona yksin ja lannistuttava lasten tahtoon? Kuulemma äiti menee sinne kuuluin jus eilen. Minähän sinne kuulun ei ex akka.

4

165

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no_ehkä_se

      on lapsille tärkeä asia, että kumpikin vanhempi on jouluaattona paikalla. Ja, jos äidilläkään ei ole uutta puolisoa mukana, niin miksi isälläkään. Tilanne voisi olla kiusallinen. Lapset päättävät myös tulevaisuudessa keitä haluavat kutsua perhejuhliinsa.

      Jos he kerta ovat jo eronneet, niin mitä pelättävää sinulla pitäisi olla. Ehkä mies ei kauaa katso katkeruuttasi, joten kannattaa jo lopettaa heti alkuunsa. Kyse varmasti vain yhdestä päivästä (jouluaatto). Eikö sinulla ole omia sukulaisia mihin voisit mennä jouluksi..

    • Mietinyitekki

      Ei kai ne tuolaasta juoppoa ämmää haluu kotiinsa, kännissä kun käki jo aattona.
      Neuvona sulle juopottele vaan niiden omien märkien sukulaistesi kanssa ja samalla voit tuudittautua ajatukseen yksin asumisesta ,ei se isukki sua kaivaa kattele.

    • Saatanandeeku

      Mitä elareita sinä maksat niille, vai tarkoititko omia kakaroitasi ,jotka asuu isällään.
      Etkä sinä ole mikään äitipuoli, olisit nyt äiti omillesikin ,jättäisit tuon viinan kanssa lääträämisen vähemmälle.

    • muistalahjasulle

      Eihän sitä kakaroilta kysellä kuka tulee heille ja kuka ei. Mies aivan varmasti haluaa uuden rakkaansa jouluksi mutta on niin ex emänään tossun alla että ei uskalla sanoa kakaroille että suut kiinni, uusi äitinne tulee tänne ja sillä hyvä.
      Senkun sinne vaan kunkkua syömään kuule oikeesti, sinä kuulut sinne ja kersat tarvii jouluna komentelua ja tarkkailua ja seurantaa.
      Katso vaan et saat myös lahjoja, on kurjaa jos kukaan ei muista sua, vaan saat istua ilman lahjan lahjaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      756
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe