Mitäs sanot jos mä juon?
Polar flow
riittääraittius
7151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Who cares? Pohojammaan kautta!
Ei kiinnosta.
ainakaan liikaa.
Juo vaa kunnolla.
Juodaan yhdessä.
Kysy nyt ihmeessä joltain päivystävältä psykiatrilta ja seksologilta ammatillinen mielipide asiaan. Hmm mainitse käyttämäsi lääkitys ja edellisten alkoholinkäyttökertojen taustat ja jälkiseuraukset ja puntaroi tarkasti onko se sinun, perheesi ja työnantajasi edun mukaista.
Jos asut kerrostalossa niin ilmoita etukäteen naapureille juontiaikomuksistasi vaikka laittamalla lappu (ajoissa että herkimmät ehtivät ajoissa evakuoitua kesähuviloilleen ) ilmoitustaululle. '
Tätä muistilistaa voi vapaasti lainata ja soveltaa ja suosittelen ihan kaikkia meitä tasapuolisesti käymään edellä mainitut kohdat ajatuksella läpi ennen kuin narauttaa korkin auki.
Huono viinansietokyky ei ole synti tai merkki tyhmyydestä, se vaan on niin että toisilla vaikutus on osin lumevaikutus ja siksi reagointi sen mukaista.
Ei kannata. Pidä raittius.