Vuoden bättre folk henkilö markkinoilla.
Huomenna valitaan
Baksfit
34324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Häh? Kuka valitsee ja miksi? Eikä Mia perinyt jo Kalevalta tuon yrittäjien ”nuolijan” pystin. Onnittelut siitä yhteistyöstä Jounin ja Juhan suuntaa, hyvin valitsitte ja nyt vain hunajapurkki tyhjäksi!
Tuosta B-Folkin maininnasta johtuen on suruksi todettava Hymy-Pekan ja Ison Jaskan joutuneen asiantuntemuksensa, rehellisyytensä ja kaupungin strategian kaksikielisyyden toteuttamisen seurauksena hallituksen B-väen vainon uhriksi. Toivottavasti pojat kestävät Loviisan hyytävän pelonilmapiirin hyytävän kohtelun. Näinkö Lovisa uhraa parhaat taistelijat vähemmistönä olevan B-väen edun vuoksi?
Aika hyvä huomio!!!!!
Saamme seurata ihan vierestä,kuinka tämäkin keissi etenee!
Ja katsotaan,kuinka monta sahaniemi"kauppiasta" on jäljellä seuraavassa göringin hallituksessa.ON se kovaa peliä nykyään toi politiikka.
Kaksi henkilöä "horrible hang over" tilassa tänään valtuuston kokouksessa.Jokainen voi itse katsoa .
jep katsokaa silmiä...niitä on .
Valinta osui taas kellotapulin alle!
Voittajalle on ilmoitettu!
Palkinto on kävely kaupungista poispäin oman valinnan mukaiseen ilmansuuntaan 8 h.
Kotkassa henkka päällikkö ainakin luvannut turhapaikan antaa.(isohenkka)
On hyvä,että kokoukset kuvataan,äänestäjät näkevät mille punanenälle tai etc.ääni tuli annettua.Kyllä jotain pitää sanoa,esittää..Muuten aika turhaa aikaa viettää.
Kyllä aika monta hapannaamaa lähtee tabletti(resepti) kourassa seuraavien vaalien jälkeen.Taustojansa tutkineena sitoutumattomana journalistina,lähes kaikki tulojen perusteella harrastavat "kommunalpolitik som hobby".Ja kaleva eikun kaveria ei jätetä.Aina vaan samaa sulle mulle meille, Kukaan ei ole kiinnostunut kuset housuissa olevasta veteraanista,kunhan kokouspalkkio ei vaan joudu verolle.Ostan vaan uuden koltun seuraavaan kokoukseen.
Kuka see "Vuoden bättre folk henkilö" oli/0n? Onko se samma Otto, jonka vaalikampanjaa Lovari vetää piiloitetusti? Jatkuvasti joka numerossa mainittu nimellä ja pantu usein koko aukeaman kuva ponukseksi! Miksi ei esitetä demareista isoja kuvia ja positiivisia juttuja? Kyllä Jouni ja Juha haluavat etusivulle katsottavaksi. Vaikuttaako juttujen ja kuvien valintaan enemmän Lovarin omistuspohja kuin hyvät journalismin päämäärät?
Se on huomattu, että "puolueeton" Lovari vetää RKP:n vaalivankkureita!
eih..sisäpiiri
Heh, heh, braaaa! Kokkolaan vai Pietarsaareen?
Perjaintain Lovarissa annettiin jälleen palstoilla julkisuutta ja kuvissa 2xOtto A. Mia HW ei ole enää ehdokas nummer ett!
Eiks se oo hesalainen? Sen pitäis pyrkiä sinne ehdokkaaks. Eller hur?
piiri pieni pyörii
Ålavi siellä pyörii... sormet sanoo såsåsåå..
http://www.deezer.com/album/7015713
Oikeuden ennakkotapauksen mukaan kun on töissä ja asuu hesassa niin on hesalainen.
Wi.....rin vaimo on ps kannattaja.
Pojastamme tuli virallisesti homo.Onneksi se ei ole Pernajassa uutta,paljon olemme saaneet vertaistukea muilta samanlaisilta.Kiitos siitä!
Onks hän nyt se bättre folk henkilö? Lämpimät Onnitteluni!!! Toivon Loviisan raatihuoneen korkeiden viranhaltijoiden yhtyvän onnitteluihin myös virallisesti ja henkilökohtaisesti. Kyseessä on yhteisön kannalta kaupungin vuoden positiivisin avautuminen ja kaapista ulostuloon!
Korvarengaspoikia on spernajassa.Apuvirtaa antaa auliisti.
Bättre folk gosse kom ut från skåpet!
Sehän on myös tahto-nyckelpiga-erikoispalkinnon paikka!
Kiinnitti huomion tuo krapulainen edustaja..
joo,pakko oli vetää kännit ennen kokousta,niin paljon vitutti.
Ei kai? Otit varmaan varmuuden vuoksi pohjia valtuuston Kanttorissa pidettyihin riehakkaisiin Joulujuhliin? Oli varmaan ikävä istua niiden kuppikuntien ulkopuolella? Kielen pituus on mitta jolla pääsee mukaan.
Jouluaterialla virtasi viini ja rosollia sekä muuta särvintä vedettiin itsekehujen kera. Veronmaksajien piikkiin!
Säästäminen ei ole tarpeen, kun on kyse luottamushenkilöiden kestityksestä! Lain ja johtosääntöjen noudattaminenkaan ei ole tarpeen, koska uudessa Loviisassa vasta opetellaan ja tutkistellaan tylsiä ja perin pikkumaisia pykäliä. Viranhaltijoiden pykäläleikkiharkkojen kohteena oli määrärahojen myöntämisprosessi ja leikkipuiston XXL-leikkimökin pystytysperformanssi! Voiko olla parempaa opin saunaa, kun rikkoo pykäliä oikein kunnolla? Se vasta jää hyvin mieleen! Ei olla tyhmiä. Ei sinne päinkään!
Kappelinpuiston mökkifiaskokin sovittiin leikkimökkiä rakentavasti jouluisissa tunnelmissa ns. repimättömästi ja ketään syyttämättä. Ihanaa harmoniaa!
Tip, tap, skål till Ida och Agda stugan!
Joo,tuli napattua känni.anteeks ja kiitos.
Ån mökki ja råtuKåira .
Kateus, se on kauhee tauti!
osui
Sinuun aikoja sitten. ;)
viekää ne råtukåirat muualle paskalle toisten pihojen reunasta
no nej me de e kiva att man ha kiva !
ihme sisäpiiri. . . sit on jettedåligt jos joku arvostelee tai oikasee kun nää valitut ja siniveriset luulee et ne voi tehdä mitä vaan
Olli jos kattoo sua,ni silloin ei hyvä heilu,mut jos se tsiigaa sua niinku ohi,ni sit sul on viel ens vuon mahollist olla.. ehkä mukana.
Ihmisarvo nousee,kun diilaat rantahurrin kanssa koirii ja mökkei...ei. et ole uskottava!
Vaikka mitä projektijohtajaa esität.