SKODASSA MAAILMAN OHUIMMAT PELLIT!

juuri näin. tutkimusten mukaan skodassa käytetään automaailman ohuinta peltiä, vain 0,10mm paksu!!!!!!! huh!!!!! olen jopa omin silmin nähnyt kun nainen työntää pikkusormen oktavian takaluukun pellistä läpi!!!!!! miettikää jos joudutte kolariin tuommoisella haperolla..... KAMALAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miksi skoota ja volkkari ei paranna autojen laatua!!!!!!!!!?????
754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Skoda itäauto jatkaa itäautojen perinnettä: jo 1980 luvulla pinttyneet kommunistit väittivät kiven kovaan että Mossessa ja Ladassa on paksummat pellit kuin Mersussa, ja ohuimmat ja ruostuvimmat oli! Skodassakin nykyään ohuet "paperipellit", menee kolarissa aivan myttyrälle ja kasaan, ihmiset sisällä vaarassa, ja venäläinen pelti kaikenlisäksi ruostuu alta aikayksikön.

Äänestä

Voi MITÄ haperoa!

Äänestä

On kyllä täysin skeidaa peltiä,työkaveri joutui hitsauttamaan jo 2008 mallin skeidasta.

Äänestä

TOOOSI on paitsi ettei ne ole edes noinkaan paksuja, olut-tölkki on 9/100mm paksua, Skodan pellit ovat siitäkin vähintään sadasosan, laskekaa siitä, minä en ossaa.
Täysin varmaa tietoa: Skodan pelti maalataan kahdenpuolen, sen jälkeen se nykäistään välistä pois, eli siinähän onkin vain kaksi maalikalvoa vastakkain!
Jostain kummasta syystä tuo pelti jota ei edes ole siellä maalikalvojen välissä, ne maalitkin ovat aivan ala-arvoisia, ruostuu pois vähintään ensimmäisenä käyttövuotena!
Mitenhän tuokin on mahdollista en ymmärrä, mutta Skodakriitikoiden TäysinVarmaa Tietoa ei tietenkään saa kyseenalaistaa! Tämäkin on TäysinVarmaaTietoa TutkimustenMukaan, eihän Tutkimuksia kukaan saa epäillä!?!

Äänestä

Onhan se ankeaa kun aamusta kuin aamusta pakkasella et pääse edes auton sisälle... Ei ole ranskalaisissakaan tuollaista ongelmaa.

Äänestä

Tämä on kuulkaas General Motorsilla 1930-luvulla alkanut trendi. Huomasivat siellä, että heidän automerkit kilpailevat keskenään joten alkoivat erillaistamaan autoja hinnan ja laadun suhteen. Oli halpaa ja huonoa, hyvää ja kallista.

Skoda on VW:n halpamerkki. Ei siellä voi odottaa laatua.

Äänestä

Ehkä kannattaa olla vastaamatta kriitikkotrollille . Hänen aloituksensa kuivuvat vähin äänin. Olisi mielenkiintoista seurata tuota kehitystä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ZKODA kirjoitti:

juuri näin. tutkimusten mukaan skodassa käytetään automaailman ohuinta peltiä, vain 0,10mm paksu!!!!!!! huh!!!!! olen jopa omin silmin nähnyt kun nainen työntää pikkusormen oktavian takaluukun pellistä läpi!!!!!! miettikää jos joudutte kolariin tuommoisella haperolla..... KAMALAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miksi skoota ja volkkari ei paranna autojen laatua!!!!!!!!!?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu