Eli siis en ole pelannut tätä peliä noin vuoteen koska jäin jumiin siinä kohdassa kun ollaan tultu pelin toiselle saarelle... minulla on juusto ja kaikki mukana ja olen menossa tiputtamaan sitä tulivuoreen mutta en pääse lemon-headin ohitse koska ukkoni ei suostu laittamaan sitä tofua päähän! Se on kyllä kaiverrettu ja kaikkea, minulla on jopa läpipeluu ohjeet (englanniksi) ja niissäkin sanotaan että se vaan laitetaan päähän mutta peli ei anna edes mahdollisuutta siihen (eli siis tofun ääriviivat eivät muutu punaiseksi) ja kaiken oman järkenikin mukaan se pitäisi laittaa päähän! Auttakaa mikä on vikana... onko pelissäni vika... se on kyllä ihan aito suomesta ostettu... mutta eikait yhdessä pelissä voi olla tuollaista vikaa... kaverillani on sama peli ja hänellä tuo tofun päähän laittaminen onnistui mainiosti ja ongelmitta... Auttakaa hyvät ihmiset en keksi enää mitään!
The Curse of Monkey Island - JUMISSA -
Neito Perhonen
6510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kokeilepa seuraavaa: poista koko Monkey Island peli koneeltasi lisää poista sovellus-kautta. (Oli taas tosi selvästi sanottu) Sitten lataat sen uudestaan ja alotat pelaamisen uudelleen alusta. Jollei auta, ni sit itse pelissä on joku vika.
Joo täytyy kokeilla tota... kiitti! =)
En muista että menikö Guybrush sinne ite, mutta koita mennä sinne puskaan (oikealla) ja pistää se tofu päähän.
Olen kyllä yrittänyt mennä puskaankin laittamaan sitä pähän mut ei onnistu... ja mun kaveri on pelannu sen pelin läpi ja sano et kun sitä rupee laittaan päähän niin se kävelee ite sinne puskaan laittaan sitä... =(
siinä on vika tai jotai muuta häikkää
Minulla oli sama ongelma...
Kokeileppa seuraavaa mene tavaravalikkoon
Paina kaiverrettua tofuklönttiä sillä lailla että tulee toimintavalikko jossa on Käsi,pääkallo, papukaijanpää, ja paina papukaijanpäätä jos se ei toimi niin kokeile pääkalloa tai kättä minulla toimi tuolla lailla
Muista tehdä tämä piilossa esim puskassa sillä lailla ettei Lemon head näe sinua
Ilmoita jos pääsit kohdan läpi...