Chat-äänetys on päättynyt!

CIR.ry

On taas se aika vuodesta kun Chattarit Ilman Riitoja ry tulee julkistamaan jokavuotisen chat-äänestyksensä tulokset. Tällä kertaa haettiin muita etevämpiä ja osaavampia sättäreitä ennätyksellisen monessa kategoriassa. Äänestys järjestettiin jälleen ylläpidon tuella. Niin äänestyksen teknisestä toteutuksesta kuin tavoittelemisen arvoisista palkinnoista nöyrä kiitoksemme ylläpitävälle taholle. Palkinnot on arvottu ja toimitettu kaikkien äänestäjien keskuudesta löytyneille onnekkaille.
Äänestyskategorioiden voittajat nimetään ja palkitaan vielä ennen joulua Suuressa Chatgaalassa! Tervetuloa seuraamaan!

Tässä hieman esimakua eli pääkategorioiden voittajien kuvaukset. Voittajanimimerkkien julkistuksen jätämme luonnollisesti Gaalaamme.

Chatin ÄLYKKÄIN
Ei varmaankaan yllätys että Tämä titteli meni miehelle.
Ehdolla oli tosi osaavaa porukkaa kapean sektorin erikoisosaamisesta (laservalot) laajaan elämän ja sen osa-alueiden tuntemukseen (hevoset ja pohjoisen naiset) Naiset eivät perinteisesti tässä sarjassa ole menestyneet. Tunneälynsä tunnepuoli painottuu siten älynvastaisesti. Ihastuttavasta kombinaatiosta on tietenkin kyse ja tunteet ovat chatissa kun aina plussaa. Silti, jos naisnikin toinen nimi on "20 vuotta chatissa ja miljoona minuuttia" niin rutiini alkaa silloin olemaan tällaisessa kilvassa niin ansa, este kuin hidastekin.

Chatin PELIMIES
Tähän sarjaan ei naisia edes otettu ehdolle. Tämä on selkeästi miesten testosteronia huokuva kilpaluokka, jossa voitto on usein mennyt chatin älykkäin luokan voittajalle. Pelimies ei voi olla olematta Alfa. Siksi ei kai ole yllätys että Kolmaskin titteli laitettiin samaan nippuun edellisten kahden kanssa kun Chatin ALFAUROSta haettiin.
Tuo kolmoisluokkavoitto kertoo että meillä on keskuudessamme melkoinen mielipidejohtaja ja heimopäällikkö! Tähän kun liitetään vielä kolmoischampionia glorifioiva Jeesus-efekti eli se, että Opetuslapsia ja Pikku Morsioita lankeaa jalkoihin yli oman tarpeen niin ymmärretään, että melkoisen pitkä olisi autiomaavaelluksen oltava että matkaseurasta tulisi puutetta.

Myös seuraavien kolmen luokan voittaja tulee yllättämään ja herättämään keskustelua. Voimme paljastaa, että kovin montaa palkittavaa ei lavalle tule tämän vuoden gaalassa nousemaan. Nämä kontroversiaalit luokat ovat:

Chatin PERVOIN
Yhden ylellä esitetyn kommentin myötä taisi tämän kategorian voitto olla selviö.

Chatin KIEROIN
Jos 26 prosenttia puheista on tarkoitettu mustasukkaisuutta ja kaikkinaista epäsopua aikaansaamaan, tulee tässä luokassa vääjäämättä menestymään. Huom! Vielä viime vuonna tämän kategorian nimi oli "Chatin riidankylväjä".

Chatin IHANIN
Tähän kategoriaan odotimme saavamme naisvoittajan mutta vähänkös tiesimme...

Yleisön pyynnöstä oli tänä vuonna mahdollisesta äänestää myös nimimerkkiä, joka on "Ymmärtänyt Chatin Olemuksen. Mahdollisimman Pieleen". Tähän kategoriaan ei annettu etukäteisehdokkaiden nimiä vaan äänestäjien valinta oli täysin RAJOITTAMATON. Sitä yllättävämpää oli että voiton tässä ylimääräisessä luokassa vei lähes kaikissa luokissa menestynyt chat-sankarimme. Todellista parhautta siis!

Muutamassa vähäpätöisemmässä luokassa oli voittajan Nimimerkki muu kuin edellämainituissa pääluokissa. Näistä äänestyskategorioista voidaan tässä mainita mm:
Chatin VERTAISTUKIJA
Chatin HÖPÖTTÄJÄ (teksti ymmärrettävää)
Chatin HÖPÖTTÄJÄ (teksti käsittämätöntä)
Chatin VALITTAJA
Chatin SAVOLAINEN (kyllä!)
Chatin PARHAAT MITAT JA NUMEROT ( Tässä luokassa voittajan on pitänyt mainita ylivertaisia hlökohtaisia mittoja ja ominaisuuksia, yli viisikymppiselle käsittämättömiä urheilusaavutuksia sekä mittavia veronpalautuksia, kohtuuttoman suuria osakesäästöjä sekä vielä järjettömän isoja ennakkoperintöjä joista on tarpeettomana kieltäytynyt.

3

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoVote

      Jos et äänestänyt et voi voittaa?
      Se chattailutuoli on kuulemma pähee! Pääpalkinto?

    • LisääLisääLisää

      :D:D:D
      Ihan huikeaa tykitystä CIR.ry

    • Mahtavaa proosaa ja erinomaisia päätelmiä aloittajalta.

      Saanen silti epäillä sitä, että ovatko tuloksen julkistamistilaisuuteen tulevat henkilöt kykeneväisiä vastaanottamaan tuloksia ilman standardia 2,28 o/oo känniä?

      Suosittelenkin lämpimästi varaamaan litran lekan sitä alkoholia, joka parhaiten maistuu ja pitämään huolen siitä, että tulosten julkistamistilaisuudessa känni ylittää edellä mainitun minimin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3471
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      21
      2392
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1868
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1592
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1427
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe