Olkaamme siis aidosti ja avoimesti kiemunki- kielteisiä. k-kielteisyydellä tuet Hämeenlinnan taloudellista tilannetta ja kaupungin palvelurakennetta. K-kielteisyydellä kirkastamme myöskin Hämeenlinnaa positiivisena ja ihmisläheisenä kaupunkina, vanhan agressiivisen ja vihamielisen brändin sijasta. K- kielteisyydellä olet samalla tukemassa muidenkin kuin kiemungin omien lapsien puhdasta ja tervettä koulun käymistä ja vanhuspalveluiden turvaamista Hämeenlinnassa. Kiemunki-kielteinen kaupunki tarkoittaa tulevaisuudessa ihmisten virtaamista kaupunkiin nykyisen muuttotappion sijasta ja entistä järkevämpää talouden pitoa, nykyisen valtavan budjettivajeen sijasta. K-kielteisyys tarkoittaa kiteyttäen meidän kaikkien yhteistä hyvää - olkaamme siis kaikki yhdessä kiemunki- kielteisiä.
Ole sinäkin kiemunki- kielteinen
kiemunkikielteinen
1459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kannatan ehdottomasti Kiemunki-kielteisyyttä. Kaupunkimme on kärsinyt valtavasti Kiemuntolaisuudesta, mikä on antanut mahdollisuuden käyttää kaupungin varoja Kiemungin omien mieltymysten toteuttamiseen. Laskun siitä touhusta on valtava.
Kuka on tuo hullu joka on kirjoittanut kaksi täyshullua tekstiä?
Kiemunginkieltäminen pitäisi kriminalisoida. Vähintään 60 päiväsakkoa tulee olla rangaistus.
Myöskin avoimempi päätöksenteko lisääntyy kiemunki-kielteisyyden myötä ja erilaisia ajatuksia ei enää kriminalisoida
Asiasta en tiedä yhtään mitään,mutta hanttiin pistän täydellä voimalla.
Kiemunkilaisuus on Tervakoskelaisten riesa lähiaikoina, kun Kiemunki muuttaa sutturansa kanssa Napialaan. Varmasti yrittävät siellä kaikkensa, että saisivat Iisakin lähtemään helvettiin Janakkalasta. Kunnantalolla on jo reagoitu ja nostettu valmiusastetta hätätilaan, kun pelätään Kiemuran osallistumista kunnan paikallispolitiikkaan. Kriisipuhelimet on otettu myöskin käyttöön kuntalaisten tueksi, koska Kiemuran sietäminen on kauheaa. APUVA!!!
kiitoksia,asiahan tuli sitten aivan selväksi.
K.Ari se kirjoittelee posess
Kiemunki-kielteisyydellä tuetaan myöskin väkivallatonta linjaa laivaristeilyillämme
Lisäksi tästä lähtien toivomme että kaupungin suorittamille ylihintaisille maakaupoille vaaditaan myös peruste.
Tervehdys Kari.
Koko Suomen pitäisi alkaa suhtautua kielteisesti faktojen esittämiseen, koska se on vastoin monikulttuurin periaatteita.
Esität pelkkää mutuu
Älkää nyt höpsikö, leipää ei ole pahemmin tullut, mutta sirkushuveja senkin edestä.