En ymmärrä miehen ex vaimoa

äitipuolijokauhrautuu

että jaksaa valitaa siitä että vein hänen meihen ja lapsilta isän. En sitten, ei avioliitto ole mikään nykypäivänä, etsikööt uuden miehen niitä on. Minä kasvatan hänen lapset joten ei tarvi niistäkään huolehtia.
Onnen ohi ei kannata mennä jos semmosen löytää.
Sitä paitsi se nainen oli värä ihminen tälle mun miehelle, kai tajuu sen itekkin. Lapset ovat täällä perheessä hyvässä hoivassa ja kasvatuksessa, joten sekin ongelma on poissa häneltä. Ongelmia tosiaan onl apsilla, mutta kaipa ne siitä sitten kun oikein työstää.

5

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kummatakat

      Ihme naisia on kyllä. Jännä että naristaan vaikka maailmassa on miehiä jokaiselle. Itsekkäitä naisia on jotka ei voi luopua vaikka mies olisi onnellisempi toisen kanssa. Itse en katso onko mies naimisissa vai ei, jos on voi erota entä sitten? Sehän kuuluu elämään, kummallista että pidetään siitä ihmisestäkiinni vaikka mies tahtoo lähtä. Naiset ei vaan halua mennä töihin tienaamaan vaan odottaa miehen elättävän heitä

    • FatLizzy

      Ai sinäkin veit sitten mieheltä lapset, jos päätit niitä "kasvattaa".
      En kyl vaan ymmärrä millanen luuserivässykkä se sun ukkos on, ku sitä voi viedä ku pässiä narusta.

      Turpiinhan sellanen ansaitsis, kuten tietysti sinäkin.

      • kaikkihaluukiusaa

        Me kaikki naiset suomessa viemme miehn josta ollaan kiinnostuttu. Kaikki haluu nhdä kuin ex vaimo suree, kosto on kivaa. Me kaikki olemme siitä samaa mieltä.


      • LissuOnFörbi
        kaikkihaluukiusaa kirjoitti:

        Me kaikki naiset suomessa viemme miehn josta ollaan kiinnostuttu. Kaikki haluu nhdä kuin ex vaimo suree, kosto on kivaa. Me kaikki olemme siitä samaa mieltä.

        Te kaikki naiset suomessa?


        No onneks olkoon vaan, mut mua ei kyllä idiootit pysty viemään minnekään. Menen just sinne minne ite tahdon.


      • kaikkiollaansemmosia

        Älä höpötä, suomalainen nainen on kateellinen kaikille. Siksi hän vie mehen se on semmoista pääomaa laiskalle naiselle että heitä kantsii viedä kun ovat töittä ja perheellisiä. Me kaikki tykkäämme napata miehen perheestä. Seikkailu on kivaa ja kun mies vielä tykkää nii vot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe