http://01234x.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/01234x
Ukko Bamberg aktivoitui taas kun kuntavaalit lähenee. Silloin kannattaa kirjoitella mahdollisille äänestäjille vai mitä? Ei se näin mene. Kyllä pitäs vuodessa olla jotakin kerrottavaa vai eikö näin ole? Eihän se ole kun Persut päättää kaikesta, jopa äänen käytöstä.
1.12.2016
http://01234x.puheenvuoro.uusisuomi.fi/227189-mista-on-hyvat-ehdokkaat-tehty
Mistä on hyvät ehdokkaat tehty?
Puolueet ja yhdistykset etsivät kuumeisesti kuntavaaliehdokkaita. Mitä tunnetumpi, sitä parempi. Kunhan on kuuluisa hyvässä tai pahassa.
--
Jos on hyvä, paha taikka ruma se pimiässä huutaa joka pelekää... minustapa tuntuu, että Persujen pelko on se kuuluisa väestökato joka on alkanut kalvamaan paikallisyhdistyksiä. Ihmiset on alkaneet vain käsittämään, ettei tämä kannata. Selkä notkollaan nojataan vain Perussuomalaisten suuntaan, ihan niinkuin Huhtalakin sinne Vihreiden suuntaan ja huutaa tekevänsä yhteistyötä pitkin lehtien palstoja. Pakkohan se on marginaalipuolueiden aktivoitua jotenkin. mitäs jos tekisistte yhteistyötä. Toinen kannattaa haittamaahanmuuttoa ja toiset ei uskalla myöntää vastustavansa enään julkisesti ettei harjata maanrakoon. Niin, miksi ette tee yhteistyötä jota Lindström on ajanut kotouttamisen suhteen? Luulisi Huhtalankin olevan niin mielissään ajatuksesta, että lähdette yhteiseltä listalta koko revohka kuntavaaleihin..
Te valtuutetut, edustatte vain puolueita ja kukahan teidän puoluetuet maksaa? Kertokaa toki äänestäjille, kuuntelemme mielellämme. Ei voi kuin ihmetellä intoenne, kun huomaatte, ettei kumpikaan puolue tule edustajineen olemaan seuraavassa Kouvolan kaupunginvaltuuston salissa yhdelläkään ehdokkalla kuin myöntelemässä muiden puolueiden Helsingissä tehtyjä päätöksiä.
Jos arvon kouvolalaiset päättävät äänestää puolueita vielä, niin se on merkki siitä että Kouvolassa on kaikki hyvin ja mitään muutoksia ei tarvita.
Kouvolastoliiton persuilla ei mene hyvin
3
54
Vastaukset
- Jarza_72
Ei oo mitään järkee vittu. Pinna alkaa viukumaan kun kokoajan paljastuu uutta paskaa. Olen miettiny muuttaa pois koko Kouvolasta. Täällä kiusaatte sitte toinen toisianne. Poliitikot, poliitikot ja poliitikot. Ei auttanu persut eikä kepu. työttömille tulee jäämään paska kouraan. Lukekaas.
http://yle.fi/uutiset/3-9333123
Jos itse hakeudut 9e kursseille niin penniäkään ei heru kulukorvauksia! Viranomaispäätöksellä saat mennä jos menet niin oma mokasi. Näin hyvin Lindström hoitaa hommansa. Kysykää kun näette, mikä järki tuolla touhulla on edes? - hattiwatti2
Valtiomme ja tilanne Kouvolassa menee entistä huonompaan suuntaan! Lääkäripalvelut ja kaikki mitä oli ennen perusturvaa, niin ajetaan alas! Rahaa kanavoidaan betonirakentajille enemmän kuin koskaan. Larikka ja Lamminmäkeä jos ei joku vahtisi, ne tuhlaisi puoli miljardia rakennushankkeisiin. Lopputuloksena ei olisi hoidettu yhtään ainutta potilasta kunnolla loppuun.
- 0685
Ongelmana on yleisesti että sopivia kansallismielisiä ehdokkaita on liian vähän. Ja etenkin kun unohdetaan nämä persut jotka on jo nähty. Ehkäpä niitä löytyy enemmän sitten vaalien lähestyessä ettei ihmisten tarvitse ääniään tuhlata näihin eu-eliittiä fanittaviin ehdokkaisiin joita riittää edelleenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."442176Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1841978- 1161372
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96982
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78879Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki45857Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933825- 56716