Aika pelle jengi tämä kuopion odinien kerho. Ei heitä ainakaan voi kovin vakavasti ottaa. Siellä käydään pikku lenkki kävelemässä ja sitten kahvitellaan, oikein urhoollista touhua. :D
Kuopion odineissa pari varteen otettavaa tyyppia , loput on pullamössö poikia ja teinityttöjä. Ei siis pelkoa, ei niistä mihinkään radikaalimpaan toimintaan ole. Huvittava lenkkijengi :D
Kuopion odineissa pari varteen otettavaa tyyppia , loput on pullamössö poikia ja teinityttöjä. Ei siis pelkoa, ei niistä mihinkään radikaalimpaan toimintaan ole. Huvittava lenkkijengi :D
Vastaukset 33
Vanhimmat
Hyvähän se vain on että nuo pojat ja tytöt lenkkeilevät!
Raitis ulkoilma ja pienimuotoinen liikunta antavat noille ongelmanuorille lisää valmiuksia sopeutua takaisin suomalaiseen yhteiskuntaan.
Imatrastako pitäisi ottaa oppia?
Niin pitäisi, eli kaikki ääriliikkeiden jäsenet ja kannattajat pitäisi deaktivoida ennen kuin ne pääsevät toteuttamaan sairaita fantasioitaan!
Harmitonta porukkaa, jos tilastoista katsoo Odinien tekemien väkivaltaisten rikosten määrää?
Toisaalta, jokainen väkivaltainen teko - jonka marssin antama signaali on estänyt, ei saane tiedostavintakaan suvaitsevaista itkupotkuraivariin?
Noinkohan olisi väkivalta räjähtänyt käsiin ilman katupartiopoikien ja -tyttöjen harjoittamia ryhmävalokuvaussessioita?
http://areena.yle.fi/1-3220976
Tässä vähän Odiinin pojat viihdettä. alkaa 2:20
Ilman Odineja ette kirjoittelisi.
Hienosti oivallettu!
Noinhan se menee, eli jos odiineja ei olisi olemassa, niin eihän niistä silloin kirjoiteltaisikaan.
Elä muuta viserrä:D:D
"Ilman Odineja ette kirjoittelisi. "
Pitäisikö lisätä ilman Odineja hullut ja Julkulan potilaat eivät kirjoittelisi.
Mitäs ne sitten tekisivät, marssisivatko ne odiinien sijasta laumassa pitkin sivukujia?
Ootta työ kyllä semmosia oman elämän sankareita
Tosi hyvää reilua porukkaa Odinit, kun olisin nuorempi, niin heti liittyisin. Odineilla on arvot kohdallaan, niin Isänmaallisia.
Ei niillä ikärajaa ole :D Mitäs ne on täällä kuopiossa aikaan saaneet? Lyllertäävät 10 minuuttia sovukujilla ja meneevät kahville jauhamaan paskaa. Kyllä on vimosen päälle isänmaallisia :D
Voisin kertoa ja jakaa odinien sisäpiiritietoa ja kuvia halukkaille. Olen miettinyt niiden vuotamista lehdille yms muulle medialle. Ryhmän keskustelut ja ryhmässä jaetut kuvat on minulla tallessa. Olen ex-jäsen. Erottaminenkin hoidettiin todella hienosti, syytä ei ilmoitettu kuten ei myöskään erottamista, potkittiin vaan ryhmistä pois ilman selityksiä. Huomaa että kyseessä on lapsien älytön lenkkijengi, luulevat itsestään jotain mitä eivät ole eikä tuo erottaminenkaan kovin aikuismaista ollut, puhumattakaan siitä että oikeista todellisista tuollaisista ryhmittymisistä ei noin erotettaisi ketään. Lapset leikkii koviksia kun hupparissa lukee jotain niin se niiden ekoa nostaa. Huvittaa vaan että enemmän mä saisin tonne jengiä kun kuopion odineja on yhteensä, eikä niistä edes ole mihinkään, paitsi yhdestä tai kahdesta. Mutta antaa lasten leikkiä kokki kerhoa :D odotin että se olisi ollut oikeasti johonkin vaikuttavaa toimintaa mutta lenkillä ja kahvilla osaan käydä kavereiden kanssa, eikä siitä tarvitse maksaa jäsenmaksua eikä tarvita egon nostatus huppareita :D Tekisivät jumalauta edes jotain millä oisi johonkin vaikutusta. Mutta mitä voi odottaa parikymppisiltä tytöiltä ja parikymppisiltä pojan klopeilta :D
Lisäyksenä että onhan niiden toiminta ja hypetys laskenut jo aika olemattomiin. Vuoden päästä niistä ei puhu kukaan ja unohdettu koko lenkki kerho :)
Onhan odiinien laumassa joitakin aikuisiakin, jos ei nyt ihan vielä henkiseltä kehitystasoltaan, niin ikänsä puolesta jo kumminkin!
Mulle voi laittaa kans kuvia ja tietoa :D
Saamiemme tietojen mukaan Kuopion odiineja vaivaa alati paheneva rivijäsenkato.
Jos katsot täyttäväsi uusille jäsenille asetetut tiukat vaatimukset, niin sinun kannattaa käydä esittäytymässä odiinien päällystöä edustavalle Joni-Oskarille. https://bitly.fi/6oDvG (istuu kuvassa vasemmalla)
Pitää pysyä kaukana noista harhaisista odinin sotilaista. Kantavat teräaseista mukanaan.
Iänkaikenhan kaikilla venkuloilla on jonkun lajin terä- tai muita aseita ollut, mutta niin niitä on monilla muillakin.
Ai että se ois ihan normaalia :D eipä vaan taida olla.
Löytyykö Kuopion kunnallisvaaleihin Odinien suosittelemaa ehdokasta? Vaalikoneet eivät anna tarpeeksi radikaalia vaihtoehtoa.
Odinistienkin pakolaiskiima on kevään myötä alkanut näyttää pieniä heräämisenmerkkejä.
Toivottavasti vt. tiedotusvastaava on saanut vahvan erektion linkitellessään heidän omille facebook-sivuille uutisia Siilinjärven ja Lontoon tapahtumista.
Miksi kukaan haluaa kuulua järjestöön, jonka perustajana on tuomittu naisten hakkaaja? Onko naisten piekseminen pääsykriteeri tuohon porukkaan?
Naisia hakkaavat suomalaiset eivät ole sen parempia kuin sharia-lakia noudattavat muslimit.
olisivat oikeasti kovia jätkiä eivätkä itkisi pienistä
itse käynyt it alaa enkä hauku muita paitsi nämä pellerasistit.
Vieläköhän nämä Kuopion Onaniat jatkaa toimintaansa? Olis kiva liittyä mukaan.
haukutte suvakeiksi ihmiset ettekö tajua apinat mite n nolaatte
itsenne? pyöritte kuin homot tuolla kaupungilla koiran kanssa
ja ainoa mitä aikaan saatte on koiran paskat.
niillekään tuskin muovipussia löytyy teiltä PÄSSIT.
Kunnallisvaaalien alla? Kuka hoitaa Kuopion asioita. Minna vai tolla.
Pitäisikö taas klikata tuota ilmiantoa. Automaattimoderaattori voisi poistaa koko viestiketjun bittiavaruuteen.
"Auta pitämään palsta siistinä. Ilmoita asiattomasta, rasistisesta, herjaavasta tai väärällä palstalla olevasta viestistä klikkaamalla viestin yhteydessä olevaa linkkiä. Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty. "
Nyyh! Älä itke ruma lapsi. Ota keksi.
Palstarasisti ja muutenkin kehno tyyppi. Voisitko kadota bittiavaruuteesi rollikello kun pitää heti aamusta vahtia mitä täällä kirjoitetaan. Eikö sulle kukaan sanonut jo lapsena ettei saa kieliä toisista, se on rumaa.