Miten olette toimineet kyydin suhteen Krabi-Lanta.Kannattaako varata etukäteen(ja mistä),vaiko napata vasta paikan päältä? Mitä olette kyydistä maksaneet?
13.1 aamulla saavumme.
Kiitos!
Krabilta Lantalle
11
558
Vastaukset
- Santtu1978
Kannattaa varata ja maksaa etukäteen.
Muutenkin kannattaa suunnitella kaikki valmiiksi, niin potentiaaliset vaaratekijät minimoituu. - Reppureiss
Yhtä hyvin saa paikanpäältäkin otettua, itse olen tehnyt aina niin ja hyvin on sujunut :)
- lantallanyt
Kentällä on kiinteät hinnat, mutta kyydin saa sieltä helposti.
Me otimme TUIn "bussikuljetuksen", koska hinta oli vain 25€/hlö, minivaneilla ne Lantalle ajetaan kuitenkin. - Jenni2017
Mennään Lantalle tammikuun alussa ja varasin Phuketferryn kautta lautan Krabilta Ao Nangille, hinnaksi tuli 15euroa per pää. Hintaan kuuluu kuljetus hotellista satamaan Krabin päässä.
- Thaifani
Kiitoksia hyvistä vastauksista 😊
- ARI_1
Lomailimme nyt Joulukuussa ja otin etukäteen pikkubussin netistä; amazinglanta.com, toimi ihan hyvin, kuvien mukainen auto ja kuski odotti kentällä sekä haki lähtöpäivänä aivan sovitun mukaisesti, meillä 5 henk. perhe ja tämä toimi ok.
- lantaaaaaa
mikä oli amazing lantan hinta?
- Ari_1
6000 bth
- sazazaza
Minä pyysin hotellilta kuljetusta. Tulevat hakemaan. Hinta 2800 bht. Mahtuu 6 hlöä matkalaukkuineen. Hotellille vaan spostia ja kysykää mihin hintaan hakevat lentokentältä. Helppoa.
- santtu.1975
Tuossa nyt mietin ensikuulle siirtymisvaihtoehtoja Krabin kentältä Koh Lantalle. Vaihtoehtoina näyttäisi olevan jaettu mini van. 450THB/hlö (meitä 2hlö), taikka taksi 2300THB lauttamaksut.
Mutta kolmantena vaihtoehtona löysin pikavenekuljetuksen (kentältä rantaan kuljetus autolla ja siitä eteenpäin pikaveneellä Lantalle). Mainostavat nopeinpana vaihtoehtona, onko tästä siirtymisestä Lantalle kokemuksia?- santtu.1975
Eli noista pikavenekuljetuksista Krabi - Lanta -Krabi ei ole kenelläkään kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110825- 408067
- 1235201
- 693528
- 1103526
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi303483- 613380
- 333137
- 512460
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341956