Mikä netti tääl Euras toimii...

Kespet

Ei ainakaan elisan 4g(reititin) toimi lainkaan. Asun keskustassa. Vinkkejä...?

7

204

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olawi67

      DNA:n netti, en tiedä termeistä oikein mutta modeemi menee tuohon antennipiuhaan. Hyvin toimii ainakin täällä Kauttualla.

    • Huiwei

      Elisa 4G toimii hyvin, nopeudet meitsillä 65/50-luokkaa, sun vekottimes on rikki.

    • kuituu

      riittäähän tuo 4g kännyn käyttöö, tuuppii tänne tasaseen 94-97 megan välillä. toivottavast saa myytyy muutaman viä lisää niin jaatte kaikki saman paskan kaistanleveyden ja maksatte turhasta.

      • SosPum

        Kuitu onkin heti ja kaikkien saatavilla, vai mitä? Tai sulla ainakin mutta eikös kunta maksakin sun laskut ;) joten älä neuvo muita.


      • sos.rahoitus

        toisilla on, toisilla ei. itke isännöitsijälle jos sinne sun sossuluukkuun ei tule kuin sähkö. kunnalla ei valitettavasti ole velvollisuutta maksaa menojani, toisin kuin kaltaistesi työnvieroksujien menot. Pelaa nyt vain huippunopean 4geesi kanssa ja maksata kytkykauppasi sossussa. tiedän ainakin minne enn.pid.summasta menee osa. kaltaistesi epäonnistujien elättämiseen.


    • onnistunut

      Meneppä Elisan myyntipisteeseen , kerro et ei netti toimi tai mikä lie nyt ongelma on . Minulla Elisan 4g ei toiminut , jatkuvasti netti katkes . Menin Elisan pisteeseen , sielä mies sano , et se siru vanhentunut et hän antaa sinulle uuden , niin rupee toimiin . Piti paikkansa , ihmisillä hirveesti ollut nois 4 g jutuissa ropleemii kun ne ilmesty kuvioihin . Toivottavasti saat avun .

    • kyllätoimii

      Sonera toimii joka paikassa todella hyvin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe