Työntekijöitä yritetään pitää aisoissa puhumalla täyttä paskaa. Jaksaminen täysin nollassa, ja kuka ottaa paskan niskaan? Jakajat. Työntekijät pienellä palkalla juoksutetaan aivan loppuun.
miksi posti valehtelee
repereino
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olin työharjoittelussa postilla vuosi sitten. Siellä kiersi ukko jonka tehtävä oli tehostaa postin toimintaa ja jakaa potkuja "turhille" työntekijöille. Kyseinen ukko itse sai palkkaa jotakuinkin 750 000 euroa vuodessa.
Sitten ihmetellään, että miksi posti jää tänäpäivänä jakamatta ja mihin ne rahat oikein menevät kun onhan posti ennenkin tullut ajallaan perille.
Noh totuus on, että siinä missä 20 postinjakajaa saivat ennen palkkansa niin tilalle on tullut yksi konsultti jonka palkkaan kyseiset rahat sijoitetaan.
Posti jakaa yön timot, ei ne osaa edes lukea. Onko ihme, jos postit menee mihin sattuu?
Kouvolan hallintokuttuuri on levinnyt myös postiin.
Salailu onkuin valkolahtarihallinnon touhut ennen sisällissotaa.
Samaan sarjaan liittyvät poistetut viestit
Kaivavat ikävyyksiä