joka on tyhmä kuin saapas?
Miksi mies haluaa naisen
Aamugallup
26180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
En minä ainakaan halua.
Huono itsetunto?? Moni mies haluaa kokea olevansa parempia kuin nainen.
Miehen pitää olla vauraampi,koulutetumpi ja älykkäämpi niin suhde kestää.
Jos se on muuten kiltti ja mukava ihminen.
Se nainen jota kaipaan,hakkaa älyssä minut ja monet muut. Ei ole ongelma jos nainen on miestä fiksumpi,kun miehellä on hyvä itsetunto.
Kertoo heikosta itsetunnosta kun ajattelet että olet tyhmempi kuin joku muu.
Ei kun hyvästä.
Uskottele itsellesi noin mutta sitten kun sua fiksumpi sanoo jotain tai määrittelee sinua niin uskot sen koska ajattelet olevasi tyhmempi.
Se on huonoa itsetuntoa.
Itsetunto ja itsetuntemus.
Mä tiedän, että on paljon mua fiksumpia ja tiedän, etten ole kuitenkaan joka asiassa tyhmä.
On asioita, jotka ovat minulle vaikeita käsittää ja on asioita joissa olen hyvä ja muita parempi.
Onko minulla huono itsetunto?
Ei halua!
Jos se on parasta mitä suhteessamme voin saada? Nyt kelpaisi vaikka umpisokea lehmä. Maksaakin voisin. Päivä päivältä jopa enemmän.
Mikset saa ilmaiseksi?
Varmaan pitääkseen panona tai jotenkin muuten käyttää hyväksi. Vaikea kuvitella mitään muuta syytä sille jos mies itse on
Naista on helpompi pettää ja sillä on luultavasti vielä isommat tissitkin.
Eli tyhmä ja isotissinen vs. älykäs ja lauta. Ei onneksi yhtään kliseistä kärjistystä.
molemmat on yhtä tyhmiä, niin ovat kuin vakka ja kansi that's why.
Tyhmille sopii tyhmät ja fiksuille fiksut.
Samaa olen ihmetellyt. Etenkin jos kyseessä on menestyvä liikemies, koska ilman älliä hän tuskin olisi siinä asemassa. Mutta ilmeisesti sellaisessa suhteessa ei juuri syvällisiä keskusteluja edes kaivata. Saako sellaisessa suhteessa muuta kuin pxxxxiä/kxxxia, siis pelkkää seksiä ilman tunteita?
Kyllä kaikilla tuntemillani älykkäillä miehillä on älykäs vaimo. Myös yhteiskuntaluokka vaikuttaa, koulutetut pariutuvat keskenään ja duunarit (esim varastomies ja kampaaja) keskenään.
vakka kantensa valitsee
Helmpompi hoidella sivussa vähän muitakin rojekteja..
Jospa onkin leidillä muita avuja ja hyvä luonne.
Tai jos Poke-Jallu on tyhmä kuin saapas?
Miksi miehet eivät pidä älykkäistä naisista?
Kai sitä vakka kantensa valitsee, aina ei saa naisesta tietoon irti tai ei vaan halua nähdä ilmiseslvää totuutta vaikka kaveritkin varoitaa koittaisivat. Mutta kyllä rehellisyydstä pitäisi kaiken lähteä ja jos riittää kärsivällisyys seurustelussa, niin yleensä aika paljastaa ihmisestä kaiken sen mikä ehkä onnistuu piiloon jäämään hätäillessä. En tiedä mitä aloittaja tyhmyydellä tarkoittaa, mutta itse kukin meistä valintoja tekee, mutta tyhmyyden ilmentymät joita ei pysty todentamaan ihmisestä , muuten kuin että joku paljastaa tai nainen / mies on rehellinen menneisyydestään. Tyhmyyden ilmentymä joka ainakin itsellä pilaa hyvän oloisen naisenkin on se jos hän on pitänyt seuraa hiekkakansan miesten kanssa, sellainen tyhmyys naisessa minulla ainakin ollut ehdoton kiinnostuksen loppu , eikä sitä tyhmyyttä korjaa aikakaan, se kertoo naisesta niin paljon, että muuta ei tarvitse tietää naisesta, tavara on pilalla lopullisesti ja pysyvästi, mutta siksi toivonkin että suomalaiset naiset olisivat rehellisiä tässä asiassa.
En vastusta heidän haluaan heilastella hiekkakansan miesten kanssa ja jollain tasolla ymmärrän näitä suomi naisia sillä varmaan miellyttävät suomi naisia ulkonäön ja ensivaikutelman perusteella , kunhan muistavat olla rehellisiä suomi naiset menneisyydestään jos joskus vaikka nyt tavallinen Suomi mies alkaisi kelpaamaan, siis olettaen jos, itse kuten sanoin tyhmyydestä suurinta ei voi hyväksyä, eli lopullisesti leima ei vaimo materiaalia.
Siksi että mies itsekin on tyhmä kuin saapas. Jos kummallekin riittää ulkonäkö ja raha ja teatraalinen tousen esitteleminen ikään kuin arpajaisvoittona, kenellä valittamista? Vakka kantensa ja niin edelleen...