Joulua ootellessa

Oletteko pojat jo tyhjentäneet isäukkonne kiljutynnyrin? Juttunne ovat niin pikkujoulun jälkeisissä tunnelmissa, kun krapula iskee ja muija on lähtenyt joulupukin matkaan.
Odotetaan nyt pariviikko, niin päästään kurkkaamaan pukin pussiin, onko muija ja pullo kossua tulossa uuden vuoden juhliksi kotiin.
1054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kylmis ja Tissu tyhjensivät joulukiljut jo juhannuksena. Siksi ne onkin nyt niin hermostuneita, kun juomien saanti vaikeutin vihaisten naisten takia.

Äänestä
  • Kumpaakaan ei ole näkynyt palstalla vain typeriä feikkejä.

    Äänestä

  • Varmasti.

    Äänestä

Täälläpäin kiljut olen tehny ite mutta nyt lopussa eli välitän kaupan juomia aivosolujeni vaatimuksesta.
Suunnillleen miljoonan suomalaisen paras nainen kisaa tai on kisannut ampumisessa euroopassa tai laulussa X factorissa tänään.
Naiseni on tv:n ohjelmissa ja varmasti monella muulla kansalaisella on sama tilanne mutta eivät kerro tätä suoraan vaan hiljaisuudessa käpertyvät tv:n ääreen toivoen idolinsa meneastymistä.

Äänestä
  • Jännittävää tämä joulun odotus. Siitä kun selviää, niin sitten valmistaudutaa uuteen vuoteen. Ja se jo vaatiikin kopan kaljaa ja kuohuvaa. Kännipäissään voi tehdä taikoja, tinalla polttaa muoviämpäriin reiän ja hukata pihalla aamutohvelinsa. Joululahjoista ei muista mitään ja kun arki alkaa, päätä särkee niin pirusti!

    Äänestä

He heee ei oo kiljutynnyreitä. Eikö ne kiljut yms paskat ole reppanoiden ja syrjäytyneiden juttuja?

Äänestä
  • Meidänkin huushollissa juodaan vaan konjakkia ja Vana Tallin - likööriä. Tämän liköörin on Alko valinnut Suomen satavuotisjuhla juomaksi! (Aamulehti 11.12.16).
    Jotkut on kiukkuisia, osataanhan meillä Suomessa tehdä hyviä liköörejä, miksi ne ei kelvanneet juhlajuomaksi? Kuka sitä Alkon aivoitusta ymmärtäisi!

    Äänestä

  • Jotakin punaista likööriä sen ollapitää. Sopii joulupukillekin tarjota. Tulis nyt se joulu, niin vois tonttuilla rauhassa.

    Äänestä

  • Valmistaudu+Uuteen+Vuoteen+ja+pistä+juomat+käyntiin.+Ennusta+korteilla+juomaasi+tulevien+prosenttejen+määrä.+Jos+saat+20%,+niin+olet+ennustanut+oikein!Kippis+vaan,+juoppopojat!

    Äänestä

  • Ennusteen+mukaan+meidän+juoma+on+34%.++Jouluun+on+vielä+viikko+aikaa,+voi+toi+prosentti+noustakin+vielä.+Kyl+me+tissun+kanssa+kestetään+yhdessä,+kuten+alttarilla+luvattiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuosi_nolla kirjoitti:

Oletteko pojat jo tyhjentäneet isäukkonne kiljutynnyrin? Juttunne ovat niin pikkujoulun jälkeisissä tunnelmissa, kun krapula iskee ja muija on lähtenyt joulupukin matkaan.
Odotetaan nyt pariviikko, niin päästään kurkkaamaan pukin pussiin, onko muija ja pullo kossua tulossa uuden vuoden juhliksi kotiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu