Kouvolan sitoutumattomien tilanne katastrofaalinen

hattiwatti2

http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2016/12/10/Kouvolan sitoutumattomilta voi jäädä vaalit väliin/2016221638798/4

Osa porukasta toivoo jopa toiminnan lakkauttamista, jotta mamutus saisi enemmän jalansijaa sekä kerskarakentaminen.

Joutaa lakkauttaa kirjoitti:

Sitoutumattomathan ovat Kokoomuksen oikea käsi. Kapiaisten keino tehdä politiikkaa!



--
Ei ole enään tänäpäivänä, nykyään ovat täysin poliittisesti sitoutumattomia ainakin Suur-Kouvolan sitoutumattomissa. Haluavat entistä suorempaa demokratiaa Kouvolaan kunnallisvaalien myötä. Vaaleihin mennään voittamaan eikä kumartelemaan toisille nöyristellen, jos Kouvolassa kaikki on hyvin, äänestäjä päättää toisin. Muutosvoimia täällä tarvittaisiin eikä myöntelijöitä, kumartelijoita ja hännystelijöitä. Puolueiden ym. muiden toiminta on nyt nähty, äänestäkää sellasia joilla on täysin oma ajatus miten Kouvolassa pitäisi asiat hoitaa.

Pulla Peltolan ajatus, että porukka voisi lähteä toisten puolueiden listalta osoittaa sen, mitä se porukka on. Ehkä se on sitten joidenkin puolueiden oikea käsi. Tuommosten ajatusten viljely on omituista samassa yhteydessä kun puhutaan vielä listoille tulemisesta. Sen käsityksen sain kun luin lehden haastattelun mikä eroaa tästä nettiversiosta.

2

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paitsi_että

      Pääasia on nyt kuitenkin että päästään persuista eroon.

    • Kyllä, persut aiheutti suurimman ongelman. varsinkin kun käänsivät takkinsa. Tosin Pohjois-Kymenlaakson Perussuomalaiset eivät pettäneet, heidäthän erotettiin piiristä kun halusivat ajaa samoja asioita kuin mistä oli ihmiset äänestäneet ja vaalilupauksia pidetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      58
      4411
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      104
      3301
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      17
      1869
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1108
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      81
      793
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      781
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      103
      780
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      22
      754
    Aihe