ahdistunut

dorette

olen ollut ahdistunut jo pikään, ja mikään ei ole auttanut, olen koittanut eri lääkkeitä, lääkärin käyntejä on ollut ja tietysti psykologin käynnit... olen niin ahdistunut että en pääse edes ovesta ulos, ihmiset ahdistaa niinpaljon ja pelottaa että minulle sattuu jotain tai muille ihmisille(joka olisi minun vikani) kädet tärisee, kuulen sykkeen kovana,itkettää, ahdistaa..mikään ei ole auttanut,minua pelottaa kotonakin koko ajan..en tiedä miten pitkään kestän tätä...psykologi tulisi käymään to minun kotona mutta en tiedä uskallanko päästää häntä sisälle,ahdistaa jo ajatus..mitä teen??

3

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raihankyyhkynen

      Hyvä että jaksoit kirjoitella palstalla. Avaa ovi sille psykologille. Muistan sinua rukouksin. Jumala ei ole sinusta kaukana. Hän näkee tuskasi ja on voimallinen auttamaan. Katso TV7:n ohjelmia ja kuuntele RadioDeitä ja Patmosradiota.

    • muakin_ahdistaa

      Ajattele, että jos joku menee päin honkia niin se on vain huono juttu! Ittellä on kanssa sillai että pelkään että mokaan ja siksi en lähe kodistani mutta nykyään ajattelen itekseni että jos jotain tapahtuu niin se on vaan shit happens ja elämä jatkuu. Luulen kans joskus et tähän kuolee, mut hyvin tää menee!!!

    • kaikkikääntyyparhaaksi

      Samaa mieltä että olet reipas kun kirjoitat tänne!

      Joo, avaa ovi sille psykologille. Tulet kyllä pääsemään eroon tuosta ahdistuksesta!
      Se on vain sellainen väliaikainen tila. Jotain on nyt hullusti, mutta olet alkanut selvittämään tilannetta ja kaikki kääntyy hyväksi!

      Iso hali minulta!

      Hyvää ja siunauksellista Joulua sinulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      35
      9814
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      41
      5354
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4993
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      203
      3841
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3373
    6. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      44
      3158
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2926
    8. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      69
      2582
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2573
    10. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      56
      2473
    Aihe