Hyvät halvat työkengät?

Kulutusta

Hyvää ja halpaahan ei usein samassa paketissa saa, mutta millaisia kokemuksia teillä on halvemmista työkengistä ja mistä niitä lähtisi hakemaan? Olisi myös plussaa jos ne olisivat jalalle mukavat, seisomatyötä kun teen.
Olen töissä kasvihuoneessa ja olosuhteet hapertaa kumimateriaalin käyttökelvottomaksi puolessa vuodessa (ilmeisesti lattiamateriaalin ja lannoiteveden yhdistelmä).
Ennen kenkinä oli ihan suomalaiset Sievit, mutten viitsisi maksaa n. 80 euroa puolen vuoden käyttöiästä.
Kertokaa ihmeessä kokemuksianne, hyviä ja huonoja!

2

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pohuslav

      Työnantaja on velvollinen korvaamaan työvälineet.Eli jos et halua paljasjaloin kulkea sano pomolle että ostaa sulle jalkineet.

    • Per-kel

      Mulle riitti kyllä Sievin talvisaappaat, melkein uudet niin jo pohjat halkeilee.- Onneks en ollut itte maksanut vaan työmaa.- Vitun paskasaappaat :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      55
      11569
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      95
      8769
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      20
      3921
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      4
      3669
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3616
    6. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3540
    7. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      9
      3472
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3409
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3202
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2355
    Aihe