Voiko facebook-kaveripyynnön kokea nettikiusaamisena? Minulla ja yhdellä tuttavallani oli erimielisyyksiä kaksi vuotta sitten. Meillä oli ollut jotain säätöä meneillään. Tämän seurauksena riitannuimme ja emme ole olleet fb-kavereita sen jälkeen.
Voiko minulle tulla syyte kiusaamisesta / seksuaalisesta ahdistelusta, jos laitan hänelle kaveripyynnön fb:ssa? En kuitenkaan haluaisi olla hänen kanssaan enää riidoissa, vaan sopia.
SAANKO SYYTTEEN SEKSUAALISESTA AHDISTELUSTA?
vilpitönpelko
3
161
Vastaukset
- juuhapete
....
Ei siinä ole mitään kiellettyäkään koska facebookissa voi mm. estää henkilöitä. Eli jos se jollai tavalla nostaiski syytteet, niin aika satavarmasti häviäsi jutun (jos kyse olisi pelkästä facebook pyynnöstä)
Ihminen voi itse KOKEA minkä tahansa asian ahdisteluna ja kiusaamisena. Syyttäjän ajamaa SYYTETTÄ siitä pelkästä kaveripyynnöstä ei kuitenkaan voi tulla.
Jos haluat sopia, niin mitäpä jos laittaisit ihan asiallisen asiaa koskevan viestin (ei välttämättä facessa), etkä vaan kaveripyyntöä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142063Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161861599Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1601486Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1001362Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381208Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas141969- 84958
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49952Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.141858Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13847