Sensuuri pelaa taas Ugin Sanomissa. Kirjoitin tekstaripalstalle "arkiaamu klo 8.30, jalkakäytävät ja pyörätiet peilijäässä. 4 hiekoitustraktoria parkissa Askondin edessä."
Oli jätetty tuo viimeinen lause pois. On se kiva kuskien kahvitella sillä aikaa kun mummot ja lapset liukastelevat ja katkovat luitaan.
Ugin Sanomat sensuroi
sensuuripelaa
3
191
Vastaukset
- mäkkkkkkkkkkkkkkk
Niin. Eivätkös nuo aloita aikaisin aamulla hiekoitus yms. työt? Kahvitauko suodaan heillekin, vai mitä?
- Mullonoikeusmuilei
Siis ei tietenkään suoda. Kaikille muille kyllä suodaan, mutta hiekoitustraktorikuskin kuuluu ajaa työpäivä putkeen ilman taukoja.
- Mainosmaakari
Syynä oli, että Askondi Oy olisi saanut ilmaista mainosta. Päätoimittaja haluaa maksullisen mainoksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun684715KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1693633- 1663130
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?713078Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502771- 241933
- 241861
- 301666
- 1741650
- 421362